Katastrofa samolotu w Chinach: komunikaty na żywo i najnowsze wiadomości

dług…John Woo / Reuters

Chińscy urzędnicy lotnictwa cywilnego potwierdzili, że samolot pasażerski przewożący 130 osób rozbił się w górach południowych Chin w poniedziałek po południu.

Według wstępnych chińskich doniesień prasowych, zdjęć i filmów, Boeing 737 obsługiwany przez China Eastern Airlines rozbił się w rejonie Guangxi, a z góry widać było ogień i dym. Udostępnione ze sceny.

„Stan ofiar nie jest jeszcze jasny” – czytamy w internetowym oświadczeniu chińskiej telewizji państwowej.

Mieszkańcy okolicy Powiedziano dziennikarzom Samolot wydawał się być porozrzucany we wraku, zmniejszając nadzieje na znalezienie ocalałych.

Wstępne raporty mówią, że samolot rozbił się w hrabstwie Deng w prowincji Guangxi podczas lotu z Kunming w południowo-zachodnich Chinach do południowego miasta Guangzhou. Samolot przewoził 132 osoby, w tym 123 pasażerów i 9 członków załogi. Powiedział gazeta, serwis informacyjny w Szanghaju. Media państwowe początkowo informowały, że na pokładzie było 133 pasażerów.

Około 300 ratowników ściga się, by we wczesnych godzinach porannych dotrzeć na miejsce katastrofy, a 150 osób przybędzie w nocy, poinformowała chińska straż pożarna w chińskiej telewizji. Raporty z lotu mówiły, że samolot, który miał około siedmiu lat, leciał stabilnie, aż nagle stracił wysokość o 14:20.

Samolotem tym nie był Boeing 737 Max, a po zakazie nałożonym przez straszne wypadki w Chinach model ten nie zaczął ponownie latać. Indonezja w 2018 roku I Etiopia w 2019 roku. Ale chińskie linie lotnicze ogłaszają nowe zamówienia na Maxa, odkąd chińscy urzędnicy lotnictwa zasygnalizowali pod koniec zeszłego roku, że model może ponownie latać po wprowadzeniu pewnych zmian i środków bezpieczeństwa.

Po serii śmiertelnych wypadków w latach 90. wypadek może przerodzić się w jedną z największych katastrof lotniczych w Chinach od lat. Przez ostatnie dwie dekady kraj ten ustanowił stosunkowo bezpieczny rekord latania dzięki młodym samolotom i surowym ograniczeniom powietrznym.

READ  Ukraina otrzymuje nową obronę przeciwlotniczą, sojusznicy są zdecydowani po rosyjskim ataku

Strażacy w hrabstwie Deng zostali początkowo ostrzeżeni o możliwej katastrofie samolotu w godzinach popołudniowych, a mieszkańcy wioski twierdzili, że widzieli szczątki samolotu, podał chiński serwis informacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.