Katastrofa samolotu w Chinach: Wszystkie 132 osoby na pokładzie samolotu zostały zgłoszone martwe w poniedziałkowej katastrofie

W regionie Guangxi w południowych Chinach od kilku dni przez miejsce katastrofy przejeżdżają ekipy ratownicze – z rozrzuconym ciężkim błotem, gruzami i gruzami. Zdesperowani członkowie rodziny Czekali na wieści od swoich bliskich.

Korzystając z testów DNA z Chińskiej Administracji Lotnictwa Cywilnego (CAAC), zidentyfikowaliśmy 120 ofiar, w tym 114 pasażerów i sześciu członków załogi.

Poniedziałkowa katastrofa samolotu Boeing 737-800 to najgorsza katastrofa lotnicza w Chinach od ponad dekady. Lot MU5735 leciał z południowo-zachodniego miasta Kunming do Kantonu z 123 pasażerami i dziewięcioma załogami, kiedy stracił kontakt z Wuzhou, poinformował CAAC w oświadczeniu.

Przyczyna katastrofy nie została jeszcze ustalona, ​​ale w środę odkryto dyktafon w kokpicie, co może dostarczyć ważnych wskazówek co do przebiegu katastrofy. To jedna z dwóch tak zwanych „czarnych skrzynek”, a śledczy wciąż szukają rejestratora parametrów lotu.

Zhu Tao, dyrektor Biura Obrony Cywilnej CAAC, powiedział na konferencji prasowej w sobotę, że załogi wykryły awaryjny nadajnik lokalizacyjny, który zwykle jest instalowany w pobliżu drugiej czarnej skrzynki.

Przedstawiciel linii lotniczych Powiedział wtorekSamolot leciał „normalnie” i nagle zaczął spadać iw ciągu godziny stracił kontakt z kontrolą naziemną. Dodał, że testy przed lotem nie wykazały niczego złego, a wszyscy członkowie załogi byli zdrowi i sprawni.

Chińska Administracja Lotnictwa Cywilnego (CAAC) jest przedmiotem dochodzenia, w tym Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu USA i Federalna Administracja Lotnictwa USA. Jednak rodziny mogą potrzebować miesięcy lub więcej, aby otrzymać odpowiedź – ostateczny raport dotyczący katastrofy Henan Airlines w 2010 roku został opublikowany dopiero prawie dwa lata później.

Badacze katastrofy lotniczej ostrzegli we wtorek, że ustalenie przyczyny katastrofy będzie „bardzo trudne” ze względu na to, jak bardzo samolot został uszkodzony.

China Eastern Airlines i ich spółki zależne Tymczasowo poziom gruntu 223 był samolotem Boeing 737-800, powiedział w czwartek rzecznik linii lotniczej Liu Xiaodong.

Powiedział, że lądujące samoloty podlegają kontroli bezpieczeństwa i konserwacji, aby zapewnić, że latają bezpiecznie. Dodał, że linia lotnicza wprowadziła również poważną zmianę bezpieczeństwa po katastrofie.

READ  Inflacja sięga 8,6% w maju: bezpośrednie komunikaty CPI

737-800 to najczęstsza wersja samolotu odrzutowego Boeinga.

Według analityka lotniczego Cirium, spośród samolotów 737-800, 4502 jest obecnie w eksploatacji na całym świecie, co czyni go najczęściej używanym obecnie samolotem Boeinga (BA).

Jesse Jung z CNN, Laura Hee, Chris Isidore i Biuro CNN w Pekinie przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.