Kerr Cressa z Wirginii Zachodniej i Joe Toussaint weszli do okienka transferowego po rezygnacji Boba Hugginsa

Strażnik Zachodniej Wirginii, Kerr Cressa, wszedł do okienka transferowego po tym, jak długoletni trener Mountaineers, Bob Huggins, zrezygnował w zeszłym tygodniu, powiedział w piątek Jonathan Giffoni z ESPN.

Kriisa był jednym z najlepszych transferów dostępnych na bramce tej wiosny, zanim zdecydował się przenieść do Wirginii Zachodniej ze stanu Arizona. Ze względu na zmianę trenera, zgodnie z zasadami NCAA, Kressa i inni mają 30-dniowy okres na przeniesienie z Wirginii Zachodniej bez konieczności przesiadywania w sezonie lub ubiegania się o zwolnienie.

„To był szalony, szalony tydzień” — powiedziała Chrissa. . „Bardzo mi przykro z powodu sytuacji, ponieważ naprawdę nie mogłem się doczekać gry z trenerem Hugginsem. Huggs zawsze będzie moim mężczyzną. Znam go dopiero od kilku miesięcy, ale jest najbardziej autentycznym facetem, jakiego kiedykolwiek spotkałem miał. On jest mężczyzną”.

z pracy w zeszłym tygodniu, zaledwie dzień po tym, jak został aresztowany pod zarzutem jazdy pod wpływem w Pittsburghu. Powiedział w oświadczeniu, że zamierza „przejść na emeryturę”.

16 czerwca po tym, jak policja powiedziała, że ​​​​znalazła jego samochód blokujący drogę z otwartymi drzwiami po stronie kierowcy i jedną z przeciętych opon. Huggins później nie przeszedł testu trzeźwości w terenie i podobno dmuchnął w respirator .210 . Twierdzono również, że funkcjonariusze znaleźli worek na śmieci z pustymi puszkami po piwie na podłodze po stronie pasażera jego samochodu.

Aresztowanie było drugim DUI Hugginsa, po jednym w 2004 roku, kiedy był w Cincinnati. Był to także jego drugi wypadek w tym sezonie poza sezonem. przez Wirginię Zachodnią po pojawieniu się w radiu w stacji radiowej Cincinnati w zeszłym miesiącu.

Huggins przeszedł na emeryturę jako najlepszy aktywny trener koszykówki w college’u i zaliczył rekordowe w karierze 935 zwycięstw, będąc trenerem w Walsh, Akron, Cincinnati, Kansas State i Zachodniej Wirginii, gdzie grał w college’u. Wystąpił dwukrotnie w Final Four i zdobył dziesięć tytułów mistrzowskich konferencji.

READ  Justin Verlander jedzie do Mets (źródło)

Kerr Kriisa był jednym z najlepszych graczy w bramce transferowej na początku tej wiosny, zanim podjął decyzję o przeprowadzce do Wirginii Zachodniej. (Caitlin Mulcahy/Getty Images)

Kressa jest dopiero drugim zawodnikiem z Wirginii Zachodniej, który pojawił się w okienku transferowym od czasu rezygnacji Hugginsa. Trey Mitchell wszedł w czwartek, a Joe Toussaint podążył za passą Chrissy w piątek. Toussaint, który przeniósł się do Wirginii Zachodniej z Iowa przed poprzednim sezonem, notował średnio 9,4 punktu i 2,8 zbiórki na mecz z Mountaineers. Mitchell, który wcześniej grał w UMass i Teksasie, notował średnio 11,7 punktu i 5,5 zbiórki w Morgantown.

Kriisa notował średnio 9,9 punktu i 5,1 asysty w zeszłym sezonie w Arizonie, strzelając prawie 40% z gry. Poprowadził Pac-12 w asystach i pomógł Wildcats wygrać turniej Pac-12 drugi sezon z rzędu. Obywatelowi Estonii przysługują jeszcze dwa warunki kwalifikowalności.

Nie jest jasne, gdzie Kressa skończy w następnym sezonie, chociaż przed lądowaniem w Zachodniej Wirginii miał na myśli Memphis, Cincinnati i Nebraskę. Nie wyklucza również powrotu do Mountaineers, chociaż dostanie się teraz do bramki jest sposobem na upewnienie się, że będzie mógł odejść bez problemu, podczas gdy Zachodnia Wirginia szuka zastępcy Hugginsa.

„Nadal rozważę powrót, kiedy zostanie ogłoszony nowy trener” – powiedziała Chrissa za pośrednictwem ESPN. „Obecnie wchodzę w bramę i chcę się jak najszybciej dowiedzieć”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.