Kevin McCarthy broni wydania Tuckerowi Carlsonowi nagrania z 6 stycznia: „Obiecałem”

(CNN) Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy broni swojego kontrowersyjnego posunięcia, by przyznać kotwicy Fox News Tuckerowi Carlsonowi Dostęp do widoków zabezpieczeń Od 6 stycznia 2021 roku mówi się o ataku na Kapitol The New York Times Obiecał.”

„Zapytano mnie w prasie o te taśmy i powiedziałem, że należą do narodu amerykańskiego. Myślę, że Sunlight pozwala każdemu na dokonanie własnej oceny” – powiedział Timesowi.

McCarthy – który już zbiera fundusze na przeprowadzkę – faktycznie obiecał opublikować materiał filmowy w ramach swojej kandydatury na mówcę, przedstawiciela Republikanów. Specjalnie poprosił Matt Gates. W rzeczywistości Gets odwiedził biuro McCarthy’ego w poniedziałek wieczorem przed głosowaniem mówcy z długą listą próśb, zgodnie ze źródłem GOP znającym tę listę.

Ale lista nie mówi, że strzały powinny trafiać do Carlsona — tak zdecydowano później.

McCarthy mógł zlecić swoim zespołom uporządkowanie materiału filmowego i zaprezentowanie go, ale źródło bliskie McCarthy’emu powiedziało, że od dawna obawiał się, że House GOP pojawi się w celu zbadania lub przeglądu ataku z 6 stycznia.

Zamiast tego McCarthy wolał przekazać materiał przyjaznej konserwatywnej sieci medialnej. W szczególności zdecydował się przekazać go wyłącznie Carlsonowi, który był jednym z najgłośniejszych w konserwatywnych mediach, aby opublikować materiał. Carlson był wielkim krytykiem McCarthy’ego – ruch, który mógłby pomóc mówcy zdobyć poparcie w obozie Carlsona, gdy McCarthy próbuje utrzymać razem zarówno konserwatywne, jak i umiarkowane skrzydła swojej republikańskiej konwencji.

McCarthy ma nadzieję, że zlecenie tej pracy mediom będzie sposobem na uspokojenie jego prawicy bez denerwowania umiarkowanych i większościowych producentów.

Ale to wciąż duże ryzyko, a McCarthy i Republikanie Izby Reprezentantów wciąż mogą wziąć na siebie winę za to, że wyszło to na jaw w mediach. Już teraz Demokraci szybko skrytykowali posunięcie McCarthy’ego, ostrzegając, że stworzy to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

READ  Alaska: Biden ogłosi główne zabezpieczenia, aby zablokować nowe odwierty w Arktyce przed końcem Willow

Lider większości w Senacie, Chuck Schumer, skrytykował McCarthy’ego w liście do swoich kolegów z Senatu w środę – komentarze, które oznaczały, że Schumer po raz pierwszy wypowiedział się na temat tego środka. Schumer powiedział w liście, że „mówca niepotrzebnie ujawnia kompleks Kapitolu” i „naraża na poważne zagrożenie bezpieczeństwa członków Kongresu i wszystkich, którzy pracują na Kapitolu”.

W liście Schumer powiedział, że decyzja McCarthy’ego o przekazaniu materiału filmowego Carlsonowi była „po prostu oszukiwaniem zaprzeczających wyborom MAGA, a nie prawdą”.

Carlson był jednym z najwybitniejszych promotorów teorii spiskowych z 6 stycznia. Przede wszystkim poświęcił dużo czasu fałszywemu twierdzeniu, że liberalni partyzanci „głębokiego państwa” w FBI zaplanowali zamach stanu, aby osłabić byłego prezydenta Donalda Trumpa. Przeprowadził życzliwe wywiady z niektórymi buntownikami oskarżonymi przez wymiar sprawiedliwości.

Po tym, jak kilkanaście organizacji informacyjnych, w tym CNN, pozwało o dostęp do filmów w 2021 r., przewodniczący sądu federalnego w Waszyngtonie orzekł, że opinia publiczna jest bardzo zainteresowana obejrzeniem niektórych nagrań z ataku. Jednak te wydania wideo nie są automatyczne ani gwarantowane. W indywidualnych przypadkach organizacje informacyjne mogą zażądać publicznego udostępnienia filmów wideo po ich wyemitowaniu na posiedzeniu jawnym.

Przyczynili się do tego Alayna Treene z CNN, Lauren Fox i Ted Barrett.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.