King Charles jedzie na koniu w swoje pierwsze urodziny „Trouping the Color”

LONDYN — Dla niektórych może to być słodko-gorzkie, kolejny znak początku nowej ery, ponieważ Wielka Brytania świętowała oficjalne urodziny króla Karola III w sobotę paradą wojskową o nazwie Trooping the Colour. To był jego pierwszy jako król, z udziałem 1400 żołnierzy, 400 muzyków i 200 koni.

Spektakl ten sam, tylko zmienili się aktorzy. Były tam ogromne bębny, zwierzęta z błyszczącymi toporami i trębacze. Centrum handlowe od Pałacu Buckingham do terenów Horse Guards Parade było morzem czerwonych tunik.

Tłumy były przyzwoite – ale nie ogromne.

Robią to od 260 lat – od czasów Jerzego II – i są w tym bardzo dobrzy.

Król Karol bierze udział w pierwszej paradzie urodzinowej. Oto, co powinieneś wiedzieć.

Przez ostatnie siedem dekad było to coroczne wyróżnienie przyznawane królowej Elżbiecie II – a zeszłoroczne obchody były szczególnie huczne, z okazji jej Platynowego Jubileuszu.

Zmarła we wrześniu w swoim zamku w Szkocji. Potem był jej pogrzeb z dziesięciodniową żałobą, a potem koronacja Karola w Opactwie Westminsterskim w maju.

Rodzina królewska była prawie stale wystawiana w ciągu ostatniego roku. Nie tylko korona została przekazana, ale książę Harry i jego żona Meghan, księżna Sussex, trafili na pierwsze strony gazet, wydając wyprodukowany przez siebie sześciogodzinny film dokumentalny dla Netflix i najlepiej sprzedające się wspomnienia Harry’ego, Spear. W książce zarzucano, że jego ojciec Karol, jego brat książę William i jego macocha, obecnie królowa Camilla, brali czynny udział w atakach prasowych na parę, która obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych.

Harry i Meghan zostali zaproszeni, ale się nie pojawili.

W każdym razie, tym razem nie przejażdżka złotym rydwanem dla Charlesa.

W wieku 74 lat Charles jechał konno przez całe dwie godziny pokazu. Popisał się żołnierzami, sprytnie salutując, a jego twarz była w większości zasłonięta długą czarną czapką z niedźwiedziej skóry na głowie i paskiem pod brodą pod dolną wargą.

READ  „Miś”, czyli omlet z chipsami ziemniaczanymi i sercem gościnności

Nowy król, wieloletni dżokej, były gracz polo, wyglądał pewnie w siodle, trzymając dłoń w białej rękawiczce pewnie na wodzach klaczy o imieniu Noble, daru dla pałacu od Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej.

Karol jest pierwszym monarchą, który wziął udział w paradzie od 1950 roku, rok przed śmiercią Jerzego VI. Elżbieta pojawiła się w siodle w miejscu swojego chorego ojca w 1951 roku. Elizabeth ostatni raz jeździła w siłach zbrojnych w 1986 roku, chociaż nadal jeździła prywatnie po swojej posiadłości do głębokich lat 90-tych.

W sobotę Karolowi na koniu towarzyszył jego syn i następca tronu, książę William, książę Walii, oraz dwoje rodzeństwa króla, księżniczka królewska, księżniczka Anna. i książę Edward, książę Edynburga.

Nigdzie nie było widać zhańbionego księcia Andrzeja.

W serialu „kolor” odnosi się do flagi, która ma jednolity kolor i insygnia określonej jednostki wojskowej. Przed nowoczesną komunikacją „Kolory Pułku” były używane jako punkty zborne w bitwai pomóż żołnierzom określić, gdzie muszą być, i odróżnić swoją jednostkę od innych jednostek. Kawałek „żołnierzy” odnosi się do młodych oficerów, którym powierzono maszerowanie w szeregach żołnierzy pod ich banderą.

Podczas gdy parada świętuje swoje „oficjalne urodziny”, czerwcowa data jest tylko okazją do zorganizowania letniej parady. Prawdziwe urodziny Karola przypadają na 14 listopada 1948 r.

Prowadzący te uroczystości w BBC, Huw Edwards, określił cały program jako „bardzo, bardzo sprytny”.

Jeden z jego gości poinformował, że później konie zostały nagrodzone „orzeźwiającymi racjami żywnościowymi”, w tym marchewką i jabłkami. Król i królowa mogą mieć coś mocniejszego.

Żaden żołnierz nie zemdlał, ponieważ niebo było zachmurzone, a temperatury sięgały lat 70-tych. Wcześniej w tym tygodniu podczas treningu co najmniej trzech żołnierzy zasłabło w upale w upalne dni.

Nowa królowa Camilla jechała rydwanem, ubrana w coś w rodzaju kapelusza wiedźmy z niedźwiedziej skóry. Obok niej była Kate, księżna Walii i jej troje dzieci, George, Charlotte i Louis w wieku pięciu lat, którzy pozowali paparazzi do dzisiejszego zdjęcia, zatykając nos.

READ  „Queer as Folk” odwołane po jednym sezonie – termin

Może to były konie.

Po powrocie do Pałacu Buckingham król, królowa i starsi członkowie rodziny królewskiej pojawili się na balkonie, aby pomachać tłumom, podczas gdy helikoptery, odrzutowce i historyczne samoloty Królewskich Sił Powietrznych latały w formacjach nad ich głowami. Wyglądało to na rozwodnione zdjęcie grupowe, zamierzone i niezamierzone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.