King Soopers tymczasowo zamyka sklep w Southeast Colorado Springs po możliwych śladach azbestu

Colorado Springs, Kolorado (KRDO) – Król Soopers Firma ogłosiła tymczasowe zamknięcie swojego sklepu na skrzyżowaniu South Academy Boulevard i Hancock Expressway „z powodu dużej ostrożności”, zgodnie z oświadczeniem wydanym we wtorek.

KRDO

Sklep przechodzi wewnętrzną przebudowę, a sieć sklepów spożywczych powołuje się na możliwy azbest po testach.

King Soopers powiedział, że aktywnie zajmuje się tą sytuacją i wyznaczył niezależnych ekspertów pracujących w pełnej współpracy z odpowiednimi agencjami stanowymi, w tym Departamentem Zdrowia Publicznego i Środowiska Kolorado (CDPHE), aby pomagali w ich ocenach.

KRDO

Sklep będzie zamknięty do czasu rozwiązania wszystkich problemów, a zapewnienie bezpieczeństwa współpracowników i klientów jest najwyższym priorytetem.

Urzędnicy King Soopers powiedzieli, że przekażą zaktualizowane informacje, gdy tylko będą dostępne.

KRDO

Wszystko wskazuje na to, że sklep został zamknięty w poniedziałek wieczorem – ku zaskoczeniu i frustracji pracowników, którzy pojawili się w pracy we wtorek rano, oraz rozczarowanych klientów, którzy polegają na dogodnej lokalizacji sklepu.

Klientka zalała się łzami, mówiąc, że nie może odebrać tortu, który zamówiła w piekarni na przyjęcie urodzinowe jej córki we wtorek; Inny klient próbował dowiedzieć się, czy jego recepty zostaną przeniesione do innego oddziału King Soopers; Trzeci klient w złości przewrócił kilka wózków sklepowych.

OSHA

Federalna Administracja Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (OSHA) potwierdziła we wtorek KRDO, że w zeszłym tygodniu złożono skargę dotyczącą możliwego narażenia na działanie azbestu w sklepie i że inspektor prowadzi dochodzenie.

Oświadczenie zostało również wydane przez United Food and Commercial Workers Local 7, związek reprezentujący 105 pracowników sklepu, w którym stwierdzono, że: „… zarzuty wskazują, że członkowie i klienci mogli być narażeni na działanie czynnika rakotwórczego, który stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia”.

UFCW

Loretta Gay, działaczka związkowa, powiedziała, że ​​pracownicy otrzymali nagrany list z biura korporacji, wyjaśniający, że otrzymają zapłatę do końca tygodnia, zanim zostaną przydzieleni do innych sklepów King Soopers.

READ  W całej Minnesocie wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych wpływa na sprzedaż i oferty domów
KRDO

„Pracowałam w sklepie przez sześć lat i moi dwaj synowie też tam pracują” – powiedziała. „Po raz pierwszy usłyszałem o obawach związanych z azbestem półtora tygodnia temu, z nocnej zmiany. Powiedzieli, że ekipa budowlana położyła plastik na aptece, zainstalowała system wentylacji w aptece. Potem wszyscy martwili się, co się dzieje ? Nikt nie miał na sobie żadnej maski.” Ani kombinezonów chroniących przed zagrożeniem biologicznym, ani niczego, co by się chroniło”.

Niektórzy klienci są niezadowoleni, że urzędnicy King Soopers nie byli świadomi problemu wcześniej i powiadomili ich – i personel – z większym wyprzedzeniem.

KRDO

– Ile czasu zajmie odkrycie? zapytał klient. „Co zamierzają zrobić z całym jedzeniem? Jak długo wiedzieli o tym, zanim nam powiedzieli? Dlaczego nie zrobili lepszej roboty, powiadamiając klientów i personel?”

KRDO

Azbest to ognioodporny materiał, który był używany do izolacji budynków przed 1980 rokiem; Odsłonięte włókna azbestu mogą powodować uszkodzenie płuc w przypadku wdychania.

Obrazy Getty’ego

Inne lokalizacje King Soopers, które zostaną otwarte, to:

  • 1750 W Uintah St Colorado Springs, CO 80904
  • 815 Cheyenne Meadows Rd Colorado Springs, CO 80906
  • 7915 Constitution Avenue Colorado Springs, CO 80951

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.