Kobiece obręcze UConn wyprzedzają Villanovę, aby zdobyć tytuł BIG EAST

Serwisy informacyjne ESPN4 minuty czytania

UConn świętuje po zdobyciu tytułu Big East Tournament

UConn zdobył swój 10. tytuł w turnieju konferencyjnym, pokonując Villanovę w grze o mistrzostwo turnieju Big East Tournament.

UNCASVILLE, Connecticut — Od prawie 30 lat, kiedy kalendarz zmienia się na marzec, Geno Auriemma ma UConn gotowy do gry na największej scenie.

Ten sezon był jednym z najtrudniejszych w ostatnich czasach dla trenera Hall of Fame i jego husky. Huskies przegrali mecze jeden po drugim po raz pierwszy od trzech dekad i doznawali kontuzji za kontuzją, co pozostawiło im kilka meczów z siedmioma zdrowymi zawodnikami.

Pomimo tych niepowodzeń końcowy wynik był taki sam: kolejny tytuł Big East Tournament.

Aaliyah Edwards zdobyła 19 punktów i 15 zbiórek, dzięki czemu poprowadziła UConn z numerem 7 do 10. z rzędu tytułu w turnieju konferencyjnym, wygrywając 67-56 z Villanovą z numerem 10 w poniedziałkowym meczu o mistrzostwo.

„Cóż, rozmawialiśmy o tym przed meczem, w którym daliśmy z siebie wszystko. Myślę, że dało nam to trochę więcej odporności i trochę więcej siły. Myślę, że w miarę upływu sezonu staliśmy się trochę trudniejsi. Przeszedłem przez te trzy dni – powiedziała Auriemma. „Te dzieciaki wiedzą, kiedy jest marzec i były w dwóch Final Fours. Myślę, że nasz zespół ma inny klimat”.

Tarka Juhasz dodała 16 punktów, a Lou Lopez Senechal miał 14 dla Huskies (29-5), którzy zasłużyli na automatyczną kandydaturę konferencji do turnieju NCAA. UConn zdobył teraz 21 koron Big East Tournament, w tym trzy ostatnie od czasu ponownego wejścia na konferencję w 2020 roku. Następnie Huskies spróbują przedłużyć swoją passę 14 kolejnych występów w Final Four.

„Jesteśmy utalentowani, ale zdyscyplinowani i oddani wygrywaniu” – powiedział Edwards. „To świadczy o naszej jakości i tym, czym jesteśmy jako program, że jesteśmy programem odnoszącym sukcesy. To właśnie zrobiliśmy dzisiaj”.

Przegrywając 22-21 pod koniec drugiej kwarty, UConn włączyło swoją obronę i pokonało Villanovę (28-6) 13-2 w końcowym 6:09, prowadząc do przerwy 34-24. Edwards, MVP turnieju, zdobył 12 punktów, oddał sześć strzałów i zebrał dziewięć zbiórek w pierwszych 20 minutach.

Huskies odłożyły mecz, zdobywając 22 z pierwszych 29 punktów w trzeciej kwarcie, zwiększając przewagę do 25.

To był ciężki rok dla Husky, ponieważ latem zmagali się z licznymi kontuzjami, poczynając od zerwania ACL przez Paige Beukers. UConn ostatnio wraca do zdrowia, a Aziz Fatt wraca do turnieju BIG EAST po opuszczeniu poprzednich 14 meczów z powodu kontuzji kolana.

Lopez Senechal i Edwards to jedyni gracze UConn, którzy byli w każdym meczu w tym sezonie.

Huskies przegrali dwa mecze konferencyjne po raz pierwszy od sezonu 2012-13 i po raz pierwszy od sezonu 1992-93.

Ale UConn włączył to w marcu. Poniedziałkowa wygrana zakończyła ubiegłoroczny mecz o mistrzostwo z wygraną UConn 70-40. Podobnie jak w przypadku dwóch spotkań w sezonie regularnym, które Huskies wygrały pięcioma i dziewięcioma, była to bardziej konkurencyjna połowa.

„Myślę, że jesteśmy zespołem, który jest zawsze gotowy na marzec” – powiedział Lopez Senachal. „Chociaż mieliśmy ciężki odcinek, wiemy, jak przez to przejść, wiemy, jak grać razem. Myślę, że właśnie dlatego tu teraz jesteśmy. Jestem naprawdę dumny z całego zespołu”.

Villanova wcześnie opuścił boisko, strzelając zaledwie 6 z 25 (24%) w pierwszej kwarcie, w tym nietrafiając 10 rzutów za 3 punkty. Pomimo 10 ofensywnych zbiórek, Wildcats przegrywali 19-14 na koniec pierwszej. W końcu trafili za 3 punkty i rozpoczęli serię 8-2, otwierając drugą i obejmując krótkie prowadzenie. Potem przejął UConn.

Maddie Siegrist prowadziła Wildcats, awansując na 10. miejsce w poniedziałkowej ankiecie AP z najlepszymi w szkole 22 punktami.

„Robi to lepiej niż częste uderzanie piłki”, powiedział trener Villanova, Denis Dillon. „Znajduje różne sposoby zdobywania punktów”. Czysta determinacja. Znalazła plamy i rozejrzała się wokół kosza”.

Siegrist ma w tym sezonie 984 punkty i jest na dobrej drodze, by zostać piątym zawodnikiem, który zdobył ponad 1000 punktów w jednym sezonie. Gracz roku Big East dołączy do Kelsey Plum (1109), Jackie Stiles (1062), Odyssey Sims (1054) i Megan Gustafson (1001). Siegrist poprowadził naród pod względem punktacji (29,7 punktów) przed poniedziałkowym meczem. Przedłużył swoją passę, zdobywając ponad 20 punktów w 34 meczach z rzędu. Brakowało mu jednego wyczynu Plum w latach 2016-17.

Associated Press przyczyniła się do tej historii.

READ  Dodge i Chrysler ostrzegają właścicieli, aby po trzech śmierciach przestali jeździć tymi popularnymi modelami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.