Kobieta, której konto Apple zostało zamknięte kilka minut po kradzieży jej iPhone’a i pobraniu 10 000 $ z jej konta bankowego, powiedziała, że ​​Apple „w ogóle nie był pomocny”

Rehan Ayass została zawieszona na swoim koncie Apple po tym, jak jej iPhone został skradziony w zeszłym roku.Nazneen Elci

  • Pewna kobieta powiedziała, że ​​wkrótce po tym, jak jej iPhone został skradziony, zablokowano jej dostęp do konta Apple.

  • Rehan Ayass powiedziała, że ​​Apple „w ogóle nie było pomocne” po tym, jak z jej konta bankowego pobrano 10 000 USD.

  • „Kiedy ktoś dostanie się do tego środowiska bezpieczeństwa, zwraca się przeciwko tobie” – powiedziała Insiderowi.

Rehan Ayass opuszczała bar na Manhattanie w listopadzie, kiedy mężczyzna wyrwał jej telefon i uciekł. Powiedziała, że ​​Apple nie współpracowało, gdy próbowała odzyskać dostęp do swojego konta Apple.

Ayas, pochodząca ze Stambułu, jest głównym ekonomistą w Revelio Labs, firmie zajmującej się wywiadem siły roboczej.

Najpierw rozmawiałem z Wall Street Journal W ramach dochodzenia w sprawie sposobu, w jaki złodzieje iPhone’a zablokowali swoje konta Apple, używając ich kodów dostępu, aby uzyskać dostęp do telefonu przed zmianą hasła do urządzenia i kradzieżą pieniędzy z kont bankowych właścicieli.

W rozmowie z Insiderem Ayass powiedziała, że ​​stała przed barem, kiedy jej iPhone 13 Pro Max został skradziony przez mężczyznę. Uważa, że ​​widział, jak w pewnym momencie wpisywała swoje hasło i czekał na okazję do kradzieży jej urządzenia.

31-latka powiedziała, że ​​pożyczyła innego iPhone’a, aby spróbować zlokalizować swój telefon za pomocą funkcji „Znajdź mój iPhone”.

Jednak Ayas powiedziała, że ​​jej konto Apple zostało już zamknięte do tego czasu. „Nie wiedziałam, co się dzieje” – powiedziała Insiderowi.

Następnego dnia złożyła zawiadomienie na policji i wyświetliła powiadomienia z prośbą o zresetowanie hasła i danych logowania po kradzieży jej urządzenia. Insider przejrzał zarówno raport policyjny, jak i powiadomienia.

Ponieważ straciła dostęp do swojego konta Apple, nie mogła zalogować się na swoim komputerze MacBook. Zadzwoniła do pomocy technicznej Apple, która poradziła jej, aby kupiła nową kartę SIM i nowy iPhone. Zrobiłem to, ale nadal nie ma dostępu do jej konta.

READ  Samsung Display podobno dostarczy 80 milionów paneli OLED do modeli iPhone 14.

Zgodnie z wyciągiem bankowym widzianym przez Insider, w ciągu następnych 24 godzin z konta bankowego Ayasa pobrano 10 000 USD. Poradzono jej, aby otworzyła nowe konto i przelała na nie wszystkie swoje pieniądze.

Odwiedzając sklep Apple Store w poszukiwaniu wsparcia, Ayas powiedziała, że ​​otrzymała wiadomość e-mail od Credit Karma z propozycją ubiegania się o kartę kredytową Apple. Inny e-mail pokazał, że aplikacja została zatwierdzona, gdy była wstrzymana z obsługą Apple Card.

Zespół wsparcia „w ogóle nie był pomocny” – powiedział Ayas. Potem zadzwoniłem do Goldman Sachs, który wydaje karty kredytowe Apple, i udało mi się uzyskać pomoc.

Ayase powiedziała, że ​​jest tak sfrustrowana Apple, że ciągle pyta: „Czy próbowałeś znaleźć mój iPhone?”

„Oczywiście, próbowałam tego jak w trzeciej minucie, próbowałam. To dla ciebie żart. Całe moje życie jest haniebne, a mimo to wciąż pytasz, czy spróbowałam” – powiedziała Insiderowi.

Podczas niedawnej rozmowy z przedstawicielem Apple aktorka powiedziała Ayas, że nie ma możliwości odzyskania dostępu do jej konta iCloud.

„Apple jest bardzo dumne z tego, że jest zamkniętym środowiskiem bezpieczeństwa. Ale rzadko mówi się o tym, czy ktoś dostał się do tego zamkniętego środowiska bezpieczeństwa; jest ono również zamknięte dla osób, które są właścicielami konta” – powiedział Ayas. – To zdecydowanie może się od ciebie odwrócić.

Alex Arguero, który był detektywem NYPD przed przejściem na emeryturę w 2022 roku, powiedział The Journal, że w ciągu ostatnich dwóch lat w Nowym Jorku popełniono setki podobnych przestępstw:

Istnieją doniesienia o podobnych przestępstwach w Austin w Teksasie; Denver, Boston i Londyn.

Przedstawiciel Apple powiedział The Journal, że firma uważa, że ​​takie przestępstwa są rzadkie, ponieważ złodziej potrzebowałby zarówno urządzenia, jak i kodu dostępu, oraz że Apple ma zasady odzyskiwania konta, które pomagają zapobiegać uzyskiwaniu dostępu do kont użytkowników przez przestępców.

READ  Android 14 DP2 wprowadza nowe funkcje idealne dla Twojego Pixel Fold i tabletu

Apple nie odpowiedziało na prośbę Insidera o komentarz.

Przeczytaj oryginalny artykuł na Biznes zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.