Komisarz mówi, że przyznana przez FCC nagroda Starlink w wysokości 885,5 miliona dolarów nie ma podstawy prawnej

Komisarz FCC Brenden Carr wezwał FCC do odrzucenia nagrody Starlink Infrastructure Award o wartości 885,5 miliona dolarów. FCC Powiedział, że finansowanie sieciowe Z Satelity Starlink Nie byłoby to najlepsze wykorzystanie ograniczonych subsydiów szerokopasmowych.

Przewodnicząca FCC Jessica Rosenworsel powiedziała, że ​​technologia jest naprawdę obiecująca, ale FCC nie może sobie pozwolić na „wspieranie projektów, które nie zapewniają obiecanych prędkości lub są mało prawdopodobne, aby spełnić wymagania programu”.

Komisarz Carr zdecydowanie nie zgodził się z tym posunięciem i podzielił się swoimi przemyśleniami na Twitterze. Powiedział, że jej decyzja o anulowaniu dotacji infrastrukturalnej w wysokości 885 milionów dolarów była nie tylko niepokojąca, ale została podjęta bez uzasadnienia prawnego. Mieszkańcy obszarów wiejskich pozostaną „czekając na niewłaściwą stronę przepaści cyfrowej”.

W swoim oświadczeniu komisarz Carr powiedział, że był zaskoczony, gdy dowiedział się o komunikacie prasowym FCC, który odzwierciedla nagrodę za infrastrukturę w wysokości 885,5 miliona dolarów, którą SpaceX wygrał w 2020 roku. Powiedział, że ruch ten odzwierciedla „większy zestaw pułapek, które agencja poczyniła kosztem”. podatników, pozostawiając w tyle społeczności wiejskie”.

Komisarz Carr napisał:

„Na wstępie jest to bardzo dziwne odkrycie, ponieważ podane przez agencję powody cofnięcia tej decyzji infrastrukturalnej nie wytrzymują nawet okazjonalnej analizy. W rzeczywistości cofnięcie stanowi wyraźny błąd i wyraźnie wykracza poza kompetencje agencji. ”

Po pierwsze, ogłoszenie FCC twierdzi, że agencja pracuje nad „uniknięciem znacznych opóźnień w świadczeniu wymaganych usług na obszarach wiejskich”. Jest to jednak właśnie rezultat, który gwarantuje ta decyzja. Nagroda Starlink FCC 2020 zapewniła zobowiązanie do zapewnienia szybkich usług internetowych dla 642.925 nieużytkowanych wiejskich domów i firm w 35 stanach. Odwracając kurs, FCC właśnie zdecydowało się wyparować ten obowiązek i zastąpić go… niczym. Jest to decyzja, aby pozostawić rodziny czekające po złej stronie przepaści cyfrowej, gdy mamy technologię, która pozwala im dziś świadczyć im usługi o dużej szybkości”.

READ  US SEC do Elona Muska: Jeśli chodzi o twoje tweety, umowa to umowa

Komisarz Carr powiedział również, że wymówka agencji, że technologia Starlink jest „ryzykowna” i „wciąż jest w fazie rozwoju i nie przynosi żadnych efektów. Zauważył, że dane z testów prędkości FCC pokazują, że Starlink ma prędkość”plus Znacząco rok po roku.

Opisał również podejrzenia wykazane przez FCC jako „dziwne”, ponieważ „bezpośrednio zaprzeczają zaufaniu wyrażanemu przez inne komponenty rządu federalnego – w tym Siły Powietrzne, które właśnie podpisały umowę o wartości prawie 2 milionów dolarów ze Starlink na świadczenie szybkich usług „Internet dla baz wojskowych”.

Ceny Starlink zostały skrytykowane przez FCC, a komisarz Carr również poruszył tę kwestię. Agencja powołuje się na cenę Starlink, odmawiając jej przyznania nagrody za usługę powszechną. Jednak obecnie FCC oferuje nagrody za usługi powszechne za znacznie wolniejsze usługi internetowe, które kosztują konsumentów znacznie więcej”.

Komisarz powiedział, że mieszkańcy Napacak na Alasce płacą setki dolarów miesięcznie za usługi wspierane przez FCC Universal Service Awards, które zapewniają „prędkości mniejsze niż 1/10 prędkości Starlink”.

Komisarz Carr powiedział również, że odmowa nie ma podstawy prawnej, ponieważ „decyzja komisji z 2020 r. regulująca nagrodę Starlink i podobne nagrody nie upoważniła pracowników do odrzucenia zwycięskiej oferty w oparciu o względy cenowe sprzętu – nie mówiąc już o arbitralnej decyzji będącej selektywnie zastosowane do zwycięzcy”. Po pierwsze. Odmowa nie ma tutaj podstawy prawnej”.

Komisarz Carr obawia się również, że decyzja FCC zaszkodzi podatnikom.

Twoja opinia jest ważna. Jeśli masz jakieś uwagi, wątpliwości lub widzisz błąd ortograficzny, możesz napisać do mnie e-mail [email protected]. Możesz również skontaktować się ze mną na Twitterze Umieść tweeta

Komisarz mówi, że przyznana przez FCC nagroda Starlink w wysokości 885,5 miliona dolarów nie ma podstawy prawnej


READ  Norwescy pracownicy naftowi i gazowi rozpoczęli strajk i cięcia produkcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.