Komunikaty na żywo Govt-19: rozkazy, pozwy i rozbieżne wiadomości

dług…Stephanie Keith dla The New York Times

Zawodowi sportowcy i artyści pracujący w Nowym Jorku nie muszą przedstawiać dowodu szczepienia przeciwko koronawirusowi. Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams Czwartek powiązał tę decyzję z wysokim bezrobociem w mieście i koniecznością kontynuowania pracy przez pracowników.

„Zamierzamy upewnić się, że jesteśmy zdrowi”, powiedział na konferencji prasowej w Citi Field, gdzie dołączył do kadry zarządzającej z Mets i Yankees. „Bycie zdrowym to nie tylko zdrowie fizyczne, ale także ekonomiczne”.

Zmiana w polityce oznacza, że ​​gwiazdor Nets Kyrie Irving, który odmówił szczepienia, może po raz pierwszy w tym sezonie zadebiutować w Barclays Center na Brooklynie. Dotyczy to również artystów z Nowego Jorku.

dług…Brandon Dill / Associated Press

Pan Demokrata, który objął urząd w styczniu. Panie Adams, w sprawie ogólnomiejskiego nakazu szczepień dla pracowników firm prywatnych. Otwarcie walczył ze zwolennikami Irvinga.

Pan. Nowa polityka Adamsa, która dotyczy ograniczonej liczby osób, wejdzie w życie w czwartek, podało biuro burmistrza w komunikacie. Artyści miejscy i sportowcy w zespołach wizytujących. W konferencji prasowej uczestniczył dr A.S. Mitchell Gates powiedział, że nie rozumie zwolnienia dla pracowników spoza miasta i „nie podąża za żadną nauką”.

„Traktujemy naszych graczy inaczej, ponieważ żyli i grali dla swoich własnych drużyn. To nie do przyjęcia” – powiedział. Adams powiedział, że kolejność spowodowała „niekorzystną sytuację konkurencyjną” dla zespołów.

Jednak burmistrz wezwał wszystkich do oddania strzałów bez względu na to.

„Powiedziałem to i będę nadal powtarzał: wszyscy musimy być zaszczepieni, nawet żołnierze” – powiedział.

Pan. Adams posiada nakazy szczepień dla pracowników komunalnych i innych pracowników firm prywatnych. Polityka ta została wdrożona przez jego poprzednika, Billa de Blasio, i była jednym z najbardziej rygorystycznych lokalnych środków ochrony zdrowia w Stanach Zjednoczonych.

READ  Chwile mody z czerwonego dywanu na gali SAG Awards

Był burmistrzem Szczególny nacisk kładzie się na ratowanie miasta przed zarazą, Inne ograniczenia skończyły się, ponieważ liczba spraw spadła w ciągu ostatniego miesiąca. Niedawno ukończył mandat dotyczący masek dla szkół i politykę źródłową dotyczącą szczepień w restauracjach i salach gimnastycznych.

Zapytany o dalsze przyszłe zmiany na konferencji prasowej, pan. Adams powiedział: „Będziemy nadal sprawdzać, co należy zrobić, aby przywrócić naszemu miastu bankructwo”.

Dodał: „To jest mój cel. Zamierzam to robić powoli, systematycznie z zespołem medycznym.

W ostatnich tygodniach kilku wybitnych koszykarzy zostało zamówionych przez pana Krytykowany przez Irvinga. Jego zaprzeczenie Sprawa związana z wolnością osobistą.

Komisarz NBA, Adam Silver, Powiedział w wywiadzie dla ESPN w zeszłym miesiącu Rozkaz „nie ma sensu”, bo nieszczepieni przeciwnicy mogą grać w Barclays Center i Madison Square Garden. Pan dnia. Zapytany o komentarze Silvera, pan. Adams przyznał, że reguła była „nierozsądna”, ale skupił się na tym, czy będzie wyjątek.

Ze względu na amerykańską tendencję do zawieszania rządowych środków zapobiegawczych, pan. Presja na Adamsa wzrosła. Na imprezie publicznej Heckler Mr. Pan do Adamsa. Burmistrz, krzycząc do Irvinga, zaproponował proste rozwiązanie: „Kairi może zagrać jutro. Zaszczep się”.

W czwartek pan Adams powtórzył tę kwestię.

„Kairi, musisz się zaszczepić” – powiedział burmistrz. „Nic się nie zmieniło. Zaszczep się”.

Pan. Irving jest jednym z najlepszych graczy NBA i zdobył 60 punktów w swoim ostatnim meczu przed środowym meczem z Memphis Grizzlies tydzień temu. Może pomóc w zdobyciu mistrzostwa w czerwcu. Ale środową grą był Mr. Był to 20. mecz Irvinga, podczas gdy Nets grali 73, a pod jego nieobecność zmagania jego drużyny naraziły Netsów na niebezpieczeństwo przegrania play-offów.

Pan. Sytuacja Irvinga wzbudziła obawy, że Yankees i Mets nie zostaną zaszczepieni. Od udziału w nadchodzących rozgrywkach Major League Baseball W domu. Pan. Zmiana Adamsa łagodzi te obawy, ale przynosi nowe.

READ  Proces Steve'a Bannona: rozpocznie się wybór jury

Pan. Napisane przez dr J. Verma, epidemiologa i konsultanta ds. zdrowia w De Blasio Na Twitterze Szczepionki w środę wieczorem zadziałają „Jeśli nie jesteś bogaty i potężny, kampania zadziała”.

Dr. Verma nazwał nową politykę „Khairy Corve” i wyraził obawę, że status prawny miejskich nakazów szczepień może być teraz kwestionowany w sądzie jako „arbitralny i kapryśny”.

Pan. Adams zaprzeczył tej krytyce w czwartek: „Nie stałem tu dzisiaj, gdybym nie rozmawiał z prawnikami, a oni powiedzieli, że przeszłoby spotkanie prawne”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.