Kongresman Kinsinger mówi, że obrona Trumpa jest hipokryzją ze strony republikanów

WASHINGTON (Reuters) – przedstawiciel USA Adam Kinzinger, jeden z dwóch republikanów, którzy przyłączyli się do śledztwa Kongresu w sprawie ataku zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol, oskarżył członków swojej partii o „hipokryzję” za obronę postępowania byłego prezydenta z tajnymi dokumentami.

„Wyczyść serwer bez cytowania jakiegoś e-maila lub cytatu, że ludzie z mojej partii od lat skandują »zamknąć« o Hillary Clinton, broniąc człowieka, który wyraźnie nie bierze sobie do serca bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych” wywiad z „Meet the Press” stacji NBC – powiedział Kinzinger.

W piątek Departament Sprawiedliwości opublikował zredagowaną wersję oświadczenia, które pomogło uzyskać zgodę sądu na przeszukanie przez FBI posiadłości Trumpa na Florydzie 8 sierpnia. Oświadczenie ujawniło, że organy ścigania prowadziły śledztwo w sprawie ewentualnych zarzutów karnych, w tym utrudniania działania wymiaru sprawiedliwości, po tym, jak odkryto tam tajne dokumenty, a inne już wróciły do ​​Waszyngtonu.

Trump mówi, że nie zrobił nic złego i jest ofiarą ataku politycznego.

Trump i wielu republikanów od lat oskarżają swojego rywala z kampanii w 2016 r., byłą sekretarz stanu USA Hillary Clinton, o używanie prywatnego serwera poczty e-mail do niektórych oficjalnych komunikatów publicznych, z których niektóre zawierały informacje niejawne.

Trump regularnie prowadzi wiece polityczne, podczas których zwolennicy skandują „zamknij ją”.

Kinzinger i Rep. Liz Cheney są dwiema Republikanami z dziewięcioosobowej komisji specjalnej Izby Reprezentantów badającej atak z 6 stycznia 2021 r. na Kapitol i działania Trumpa tego dnia.

Kinsinger, który postanowił nie ubiegać się o reelekcję, powiedział, że nadchodzące przesłuchania lub oficjalne sprawozdanie komisji ujawnią „większą głębię” zachowania Trumpa podczas zamieszek. Dodał: „Jedną z najbardziej zagadkowych rzeczy będzie część funduszy… większość tych pieniędzy została zebrana w ramach »Stop Theft«, nie chcąc robić nic, aby powstrzymać tak zwaną kradzież”.

Fałszywe twierdzenie Trumpa, że ​​Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w 2020 roku dzięki masowym oszustwom, zostało obalone przez wiele orzeczeń sądowych, własne sądownictwo byłego prezydenta i ogólnostanowe dochodzenia prowadzone przez Republikanów.

READ  Zapasy Riv spadają. EV Maker wszędzie zawiódł.

Raportowanie Richarda Cowana; Edytowanie przez Scotta Malone i Lisę Schumacher)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.