Kontrakty terminowe Dow spadają o 350 punktów, zbliżając się do tygodnia dużych strat, obawiając się, że Fed przesadza

Kontrakty terminowe na akcje spadły w piątek, zamykając kolejny tydzień strat, ponieważ inwestorzy obawiali się, że agresywna kampania podwyżkowa Rezerwy Federalnej w celu walki z inflacją może doprowadzić do spowolnienia gospodarczego.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 395 punktów, czyli 1,3%, podczas gdy kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 1,4%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 straciły 1,5%.

Piątek ma być czwartą z rzędu negatywną sesją dla głównych średnich, a Dow jest na dobrej drodze do pokonania dna czerwcowego zamknięcia. Rezerwa Federalna podjęła w środę decyzję o podniesieniu referencyjnej stopy procentowej o 75 punktów bazowych i zapowiedziała, że ​​zrobi to ponownie na listopadowym posiedzeniu.

Rentowności obligacji wzrosły w tym tygodniu w wyniku działań Fed, a dwu- i dziesięcioletnie obligacje skarbowe osiągnęły poziomy nienotowane od ponad dekady. Akcje, które najbardziej ucierpiały w czasie recesji, doprowadziły w tym tygodniu do strat, a uznaniowy fundusz SPDR sektora konsumenckiego spadł o ponad 5%. Fundusz SPDR dla Real Estate Select Sectors spadł o 6%.

Goldman Sachs S&P 500 obniżka docelowa na koniec roku Ponieważ stopy rosną, a od tego momentu oczekuje się spadku o co najmniej 4%.

W piątek inwestorzy nadal oceniali, czy ostatnie ruchy Rezerwy Federalnej wskazują na przyszłą deflację, ponieważ wielu uważa lub zaczyna akceptować, że recesja rzeczywiście nadchodzi.

„Na podstawie rozmów naszych klientów większość inwestorów kapitałowych uznała, że ​​trudny scenariusz spadkowy jest nieunikniony i skupiają się na czasie, wielkości i czasie trwania potencjalnego spowolnienia oraz strategiach inwestycyjnych dla tych oczekiwań” Goldman Sachs napisał. David Costin w notatce do klientów.

Główne średnie są w tempie piątego spadku w ciągu ostatnich sześciu tygodni i są na dobrej drodze do zamknięcia tygodnia stratami. Dow stracił w tym tygodniu około 2,4%, podczas gdy S&P i Nasdaq spadły odpowiednio o 3% i 3,3%.

READ  Odzyskiwanie Bitcoin, Ethereum i Dogecoin dzięki „niskim zakupom” i zmęczeniu sprzedawcy — analityk mówi, uważaj na te dwa główne poziomy, które według tego analityka — Bitcoin — dolar amerykański ($ BTC)

Costco spadł w handlu przedrynkowym w piątek. Chociaż sprzedawca odnotował przychody i zyski w czwartym kwartale fiskalnym, które przewyższyły oczekiwania analityków, odnotowuje wzrost kosztów wysyłki i pracy.

W innych wiadomościach funt osiągnął najniższy poziom od ponad trzech dekad w stosunku do dolara amerykańskiego po tym, jak nowy plan gospodarczy w Wielkiej Brytanii, który obejmował serię obniżek podatków, wstrząsnął rynkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.