Kontrakty terminowe na akcje milczą, ponieważ inwestorzy czekają na decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły w środę, ponieważ inwestorzy oczekiwali ostatniej podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej w ramach jej wysiłków zmierzających do stłumienia inflacji.

Średnie kontrakty terminowe Dow Jones Industrial wzrosły o 16 punktów, czyli mniej niż 0,1%. Kontrakty terminowe związane z S&P 500 również były prawie płaskie.

Fed zakończy swoje posiedzenie w grudniu i oczekuje się, że podniesie stopy procentowe o 50 punktów bazowych. To mniejszy wzrost po czterech prostych podwyżkach o 75 punktów bazowych. Punkt bazowy to jeden procent.

Przewodniczący Jerome Powell również będzie przemawiał w środę, dostarczając więcej wskazówek na temat tego, co ma przyjść z Fed w 2023 r. Na wcześniejszych spotkaniach w tym roku inwestorzy byli wrażliwi na język Powella, interpretując jego ton jako jastrzębi lub gołębi.

„Oczywiście rynek myśli, że nastąpi zwrot lub pauza, to właśnie widzieliśmy dzisiaj” – powiedział Steve Grasso, dyrektor generalny Grasso Global, w programie „Fast Money” CNBC. „jeśli [Powell] Załóż na to mokrą czapkę, a rynek się sprzeda”.

Akcje wzrosły Na drugi dzień wtorek, nakarmiony Raport o inflacji jest chłodniejszy niż oczekiwano. Indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie wyniósł 7,1% w ciągu roku, mniej niż wzrost o 7,3% oczekiwany przez ekonomistów ankietowanych przez Dow Jones. Wzrost o 0,1% w stosunku do poprzedniego miesiąca również był poniżej oczekiwań.

Sygnał, że inflacja osiągnęła szczyt, był pozytywny dla akcji, ponieważ oznacza, że ​​Fed może być o krok od zaprzestania podnoszenia stóp procentowych lub przejścia do cięć, które mogłyby napędzać akcje.

READ  Zamknięcie słynnej restauracji „Fisherman's Wharf” „Aleuto”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.