Kontrakty terminowe na akcje otwierają się niżej, aby przedłużyć poprzednie minima

Kontrakty na akcje otworzyły się niżej we wtorek wieczorem po kolejnej niestabilnej sesji na Wall Street.

Obawy dotyczące wpływu środków karnych podjętych przez kraje i firmy wobec Rosji wpłynęły na amerykańskie giełdy. S&P 500 spadł we wtorek o kolejne 0,7%, sprowadzając straty od początku roku do 12,5%. Dow stracił ponad 0,5%, aby jeszcze bardziej pogrążyć się w korekcie, podczas gdy Nasdaq Composite powiększył swoje straty po wpadnięciu w bessę na początku tego tygodnia.

Oficjalne oświadczenie prezydenta Joe Bidena, że ​​Stany Zjednoczone zakażą rosyjskiemu importowi ropy naftowej i innych produktów energetycznych, potwierdziło spekulacje na początku tego tygodnia, powodując, że ceny ropy zbliżają się do najwyższych od 14 lat. Ropa naftowa West Texas Intermediate osiągnęła poziom powyżej 120 USD za baryłkę, a ropa Brent oscylowała wokół 130 USD za baryłkę. Ceny gazu na dystrybutorze Wzrósł również do nowego maksimum w całych Stanach Zjednoczonych

„Nie możesz codziennie uderzać w ekonomiczne kieszenie Amerykanów, ponieważ spowoduje to wzrost kosztów”, Victoria Green, współzałożycielka G-Squared Private Wealth, Yahoo Finance na żywo powiedział. „Wszystko, co jeździ na czterech lub sześciu kołach, w tym cały twój ładunek — podniesie wszystkie twoje koszty. Jesteśmy naprawdę w środowisku inflacyjnym… to naprawdę będzie coś do obejrzenia”.

„Nie sądzę, aby sankcje zniknęły” – dodała. „Świat… jest wściekły z powodu tej sytuacji. Powiedzmy więc cudownie, że jutro mamy zawieszenie broni. Myślę, że ogólny kryzys i problemy z łańcuchami dostaw będą trudne przez resztę roku”.

Oprócz rosnącej listy sankcji rządowych wobec Rosji, niezliczone duże firmy amerykańskie ogłosiły nowe plany zaprzestania działalności w Rosji w dającej się przewidzieć przyszłości. W przestrzeni restauracyjnej McDonald’s (MCD) , Starbucks (SBUX), Coca Cola (KO) i PepsiCo (WERWA) Powiedział Zamkną niektóre lub wszystkie operacje w Rosji. Amazon Web Services powiedział, że przestanie wprowadzać nowe subskrypcje z Rosji i Białorusi, a Shopify ogłosił, że zawiesi działalność również w tych dwóch krajach.

READ  Japońskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że Korea Północna wystrzeliła podejrzany pocisk balistyczny

Biorąc pod uwagę trwającą niepewność geopolityczną i dążenie do odizolowania Rosji od światowej gospodarki, niektórzy stratedzy sugerowali, że inwestorzy powinni przygotować się na większą niestabilność rynku.

„Nie sądzę, że widzieliśmy jeszcze dno. Byłbym bardziej optymistyczny, ale mówię o tym, jeśli chodzi o ropę [and] W przypadku innych towarów wciąż obserwujemy wstrząsy przebijające się przez system” – powiedziała we wtorek w rozmowie z Yahoo Finance Live Ann Berry, dyrektor ds. inwestycji w Wellhouse.

„Jeszcze nie skończyliśmy, jeśli chodzi o ropę i gaz” – dodała. „Wielka Brytania i Europa powiedziały, że do końca tego roku zaczną odzwyczajać się od rosyjskiego eksportu – to za mało. A jeśli sytuacja na Ukrainie się nie poprawi, myślę, że jest tutaj scenariusz, w którym Europa będzie zmuszeni do szybszego podejmowania ostrzejszych działań, co spowoduje wzrost cen Ropa naftowa jest tylko w jednym kierunku i rośnie tam, gdzie jest teraz”.

18:10 ET Wtorek: kontrakty terminowe na akcje otwierają się niżej

Oto, gdzie akcje były notowane we wtorek wieczorem:

  • Kontrakty terminowe S&P 500 (ES = F.): -11,50 pkt (-0,28%) do 4157,25

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): -44 pkt (-0,13%) do 32 558,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): 53,25 pkt (-0,4%) do 13213,75 pkt

NOWY JORK, NY – 8 marca: Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w dniu 8 marca 2022 r. w Nowym Jorku. Dow Jones nieznacznie wzrósł w porannym handlu, ponieważ rosyjska inwazja na Ukrainę nadal wstrząsała światowymi rynkami. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

Emily McCormick jest reporterem Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe od Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotA InstagramA youtubeA FacebookA FlipboardA LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.