Kontrakty terminowe na akcje wzrosły po opublikowaniu swojego najlepszego tygodnia od czerwca

Traderzy na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych, 21 października 2022 r.

Źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje w USA wzrosły w niedzielę wieczorem po tym, jak wszystkie trzy główne średnie miały najlepszy tydzień od czerwca na piątkowym zamknięciu.

Kontrakty terminowe związane z Dow Jones Industrial Average zyskały 222 punkty, czyli 0,71%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,88% i 1,00%.

Ruchy nastąpiły po kolejnym niestabilnym tygodniu dla akcji, gdy sezon zysków za trzeci kwartał się rozgrzał. W piątek Dow zyskał ponad 748 punktów, czyli 2,47%. Indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite wzrosły odpowiednio o 2,37% i 2,31%. To dodało do zysków osiągniętych na początku tygodnia. S&P 500 i Dow zyskały odpowiednio 4,7% i 4,9%, a Nasdaq 5,2%.

Jak dotąd raporty o zarobkach miały mieszane wyniki dla akcji. W piątek po ogłoszeniu wyników akcje banków Goldman Sachs i JPMorgan Chase wzrosły o ponad 4%. Ale nie wszystkie wyniki były solidne – Snap spadł o 28% po zgłoszeniu utraty zysku.

Akcje również wzrosły w piątek pomimo wyższych rentowności obligacji – 10-letnie amerykańskie obligacje skarbowe osiągnęły najwyższy poziom od 2008 r. przy mieszanych zyskach spółek. Rentowności obligacji są odwrotnością ceny.

„Rynek akcji próbuje osiągnąć dno, aby osiągnąć ostatnią fazę bessy”, powiedział w piątek David Donabedian, dyrektor ds. inwestycji w CIBC Private Wealth US. „Teraz wydaje się, że jest to rynek dwukierunkowy. Toczymy przeciąganie liny między sceptykami a tymi, którzy uważają, że nadszedł czas na posiadanie akcji”.

W przyszłym tygodniu na pokładzie pojawi się więcej dużych raportów o zarobkach, w tym gigantów technologicznych, takich jak jabłkoA AlfabetA Amazonka A Microsoft. Wall Street będzie też wypatrywać kolejnych danych inflacyjnych – w poniedziałek poznamy indeksy PMI dla przemysłu i usług za październik.

READ  Jak dotąd najlepsze wczesne wyprzedaże w Czarny piątek — Target, Coach Outlet, Nordstrom Rack i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.