Kontrakty terminowe na Dow spadły o 300 punktów w miarę kontynuowania sprzedaży na Wall Street

Kontrakty terminowe na akcje spadły w piątek rano, ponieważ inwestorzy kontynuowali wyprzedaż zapasów na koniec roku w obawie przed recesją w przyszłym roku z powodu nieustępliwych podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Kontrakty futures powiązane z Dow Jones Industrial Average straciły 352 punkty, czyli 1%. Kontrakty terminowe na S&P 500 straciły 1%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,8%.

Giełdy spadły w piątkowym handlu. General Motors i Caterpillar straciły po ponad 1% w handlu przedsesyjnym.

Tymczasem akcje Darden Restaurants, spółki macierzystej Olive Garden, nieznacznie wzrosły na rynku pierwotnym po ogłoszeniu wyników, które przebiły szacunki.

Piątkowa wyprzedaż następuje po trudnym dniu dla rynków. Dow Jones spadł w czwartek o 764,13 punktów, czyli o 2,25%, co jest najgorszym dziennym wynikiem od września. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 2,49% i 3,23%.

Rozczarowujący raport o sprzedaży detalicznej w czwartek Proponowana inflacja uderza w konsumentów bardziej niż oczekiwano. To martwi inwestorów o spowolnienie wydatków konsumpcyjnych, co jest oznaką słabej gospodarki.

Po tych ostatnich spadkach rynek zbliża się do piątku, a wszystkie wskaźniki wskazują na drugi z rzędu tydzień strat. S&P 500 spadł o 1% w ciągu tygodnia i 4,5% w grudniu, ponieważ nadzieje na rajd na koniec roku słabną.

W ślad za tym spadają akcje Podniesienie stopy procentowej Fed o 50 punktów bazowych W środę – najwyższy wskaźnik od 15 lat. Bank centralny powiedział, że będzie nadal podnosić stopy procentowe do 2023 roku do 5,1%, czyli więcej niż wcześniej oczekiwano.

„Po tak wielkiej nadziei na obrót Fed, inwestorzy giełdowi mają niestrawność [Wednesday’s] John Lynch, dyrektor ds. inwestycji w Comerica Wealth Management, powiedział w oświadczeniu FOMC, które powtórzyło motyw Jerome’a ​​Powella „wyższe na dłużej”.

Handel może być szczególnie niestabilny w piątek, kiedy duża liczba opcji wygasa. Według Goldman Sachs wygasają opcje na indeksy o wartości 2,6 biliona dolarów, co jest najwyższą kwotą „w stosunku do wolumenu giełdowego od prawie dwóch lat”.

READ  Samochody elektryczne mogą nie kwalifikować się do nowej ulgi podatkowej

Będą również szukać wskazówek na temat przyszłej polityki Fed od mówców Johna Williamsa, Michelle Bowman i Mary Daley. Inwestorzy próbują ocenić tempo przyszłych podwyżek stóp procentowych oraz ocenę gospodarki przez bank centralny.

Rano poznamy teŜ dane z grudniowymi indeksami PMI w usługach i przemyśle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.