Kontrowersyjny dyrektor finansowy Disneya ustępuje z powodu plotek o starciach

W posunięciu, które podobno zaskoczyło nawet jej współpracowników, dyrektor finansowy The Walt Disney Company, Christine McCarthy, złożyła w czwartek rezygnację. McCarthy, który dołączył do firmy ponad 20 lat temu, pozostanie na stanowisku doradcy, podczas gdy firma poszukuje nowego dyrektora finansowego.

„Christine McCarthy jest jedną z najbardziej podziwianych dyrektorów finansowych w Ameryce, a jej wpływ na The Walt Disney Company przez 23 lata oddanej służby nie może być przeceniony” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Bob Iger. „Christine służyła jako kluczowa strateg w okresie poważnej transformacji. … Rezygnuje ze swojej sytuacji finansowej, biorąc rodzinny urlop zdrowotny, ale łaskawie zaproponowała przejście na stanowisko konsultanta, aby pomóc jej następcy w zadaniach, które miała traktowane tak fachowo przez te wiele lat.”

the — poinformował Wall Street Journal że „McCarthy starł się z dyrektorem generalnym Disneya Robertem Igerem i innymi członkami kadry kierowniczej wyższego szczebla o strategię, w tym o to, ile pieniędzy Disney wydaje na treści i niedawną restrukturyzację, która jego zdaniem nie poszła wystarczająco daleko, aby zorganizować firmę”. Gazeta donosiła również: „Nagłe odejście McCarthy zaskoczyło niektórych kolegów i współpracowników. Osoba zaznajomiona z jej sytuacją powiedziała, że ​​​​ostatnio w jej życiu nie było żadnych drastycznych zmian, które wymagałyby od niej wycofania się”.

McCarthy jest prawdopodobnie najbardziej znana poza firmą ze swoich niemądrych komentarzy na temat wagi gości Disneya. Podczas rozmowy o zarobkach w 2021 r. zasugerował zmniejszenie wielkości porcji jedzenia w parkach rozrywki jako środek cięcia kosztów.

„Mamy rzeczy po stronie kosztu towarów” – powiedział McCarthy. „I to jest interesujące. Tylko w zeszłym tygodniu… Rozmawiałem z naszym zespołem parków seniorów o rzeczach, które możemy tam zrobić. I jest wiele rzeczy, o których warto porozmawiać. Możemy dostosować dostawców. Możemy zastąpić produkty. Możemy obniżyć wielkość porcji, która może być korzystna dla rozmiaru talii niektórych osób.

READ  Kontrakty terminowe na akcje milczą, ponieważ inwestorzy czekają na decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych

Rezygnacja McCarthy’ego zwiększa niepewność w burzliwym okresie dla giganta rozrywki. Po niezwykle niepopularnej posadzie na stanowisku dyrektora generalnego Bob Chapek został zmuszony do ustąpienia w zeszłym roku, przywracając byłego dyrektora generalnego Eggera. Pod przywództwem Igera Disney zwolnił 7 000 miejsc pracy i rozpoczął restrukturyzację firmy. Sekcja przepływowa jest w szczególności Walka Po jego szybkim rozprzestrzenianiu się w czasie pandemii.

Iger ogłosił, że Kevin Lansbury, wiceprezes wykonawczy i dyrektor finansowy parków, doświadczeń i produktów Disneya, będzie pełnił funkcję tymczasowego dyrektora finansowego firmy podczas poszukiwań następcy McCarthy’ego.

„Jestem głęboko wdzięczny za możliwość, jaką dał mi Bob, aby pełnić funkcję dyrektora finansowego tej kultowej firmy i jestem dumny z pracy, jaką wykonał mój utalentowany zespół, aby Disney mógł wykorzystać możliwości biznesowe, które stoją przed nami” — napisał McCarthy w oświadczeniu. „Chociaż odejdę ze stanowiska dyrektora finansowego, nie mogę się doczekać pomocy w przejściu i zawsze będę kibicować sukcesowi mojej dalszej rodziny Disneya”.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.