Korea Północna zamyka kapitał z powodu „choroby układu oddechowego”

SEOUL, 25 stycznia (Reuters) – Władze nakazały pięciodniową blokadę w stolicy Korei Północnej, Pjongjangu, z powodu rosnącej liczby przypadków nieokreślonej choroby układu oddechowego, poinformowała w środę rosyjska ambasada i NK News z siedzibą w Seulu, powołując się na komunikat rządu.

W oświadczeniu udostępnionym przez ambasadę na jej stronie na Facebooku stwierdzono, że „ustanowiono specjalny okres antyepidemiczny” i wezwano zagranicznych przedstawicieli do zatrzymania personelu w środku. W rozporządzeniu napisano również, że osoby powinny mierzyć temperaturę cztery razy dziennie i zgłaszać wyniki telefonicznie do szpitala.

W ogłoszeniu nie wspomniano o COVID-19, chociaż wspomniano o „wzroście nawracającej grypy i innych chorób układu oddechowego w zimie”.

Południowokoreański NK News, który monitoruje tajną Koreę Północną, jako pierwszy poinformował o blokadach.

We wtorek mieszkańcy Pjongjangu gromadzili zapasy w oczekiwaniu na ostrzejsze środki, podała strona internetowa. Nie jest jasne, czy inne części kraju wprowadziły nowe blokady.

Korea Północna przyznała się do swojej pierwszej epidemii COVID-19 w zeszłym roku, ale do sierpnia ogłosiła zwycięstwo nad wirusem.

Nie potwierdza, ile osób zaraziło się Covidem, ponieważ nie ma możliwości przeprowadzenia szeroko zakrojonych testów.

Zamiast tego Pjongjang odnotował dzienną liczbę przypadków grypy, która wzrosła do 4,77 miliona w populacji liczącej około 25 milionów. Jednak od 29 lipca nie odnotowano takich przypadków.

Państwowe media nadal donoszą o środkach przeciw epidemii mających na celu zwalczanie chorób układu oddechowego, w tym grypy, ale jeszcze nie poinformowały o nakazie blokady.

We wtorek państwowa agencja informacyjna KCNA poinformowała, że ​​miasto Kaesong, w pobliżu granicy z Koreą Południową, zintensyfikowało kampanie public relations, „aby wszyscy ludzie pracy dobrowolnie przestrzegali przepisów antyepidemicznych w swojej pracy i życiu”.

Raport Josha Smitha; Montaż przez Raju Gopalakrishnana

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.