Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba nadal znajduje galaktyki, które nie powinny istnieć

Naukowiec ostrzegł, że Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba nadal znajduje galaktyki, które nie powinny istnieć.

Sześć z najstarszych i największych galaktyk widzianych do tej pory przez Teleskop Przełomu NASA wydaje się większych i bardziej dojrzałych niż powinny, ostrzegają naukowcy, biorąc pod uwagę ich miejsce we wszechświecie.

Nowe odkrycia opierają się na wcześniejszych badaniach, w których naukowcy stwierdzili, że chociaż wszechświat się narodził, galaktyki takie jak nasza Droga Mleczna były dojrzałe.

Teraz pojawił się nowy artykuł naukowy, który potwierdza te odkrycia, przeprowadzając „testy warunków skrajnych” galaktyk, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób powstały.

Sugeruje to, że jeśli naukowcy nie popełnią błędu, możemy utracić niektóre kluczowe informacje o wszechświecie.

„Jeśli masy się zgadzają, jesteśmy na niezbadanym terytorium” – powiedział Mike Boylan-Kulchin z University of Texas w Austin i autor nowego artykułu badającego niewidoczne galaktyki. „Chcielibyśmy prosić o coś bardzo nowego na temat formowania się galaktyk lub modyfikacji w kosmologii. Jedną z najbardziej ekstremalnych możliwości jest to, że wszechświat rozszerzał się szybciej wkrótce po Wielkim Wybuchu, niż się spodziewamy, co wymagałoby nowych sił i cząstek.”

Artykuł profesora Boylana-Kolchina „Test odkształcenia ΛCDM z kandydującymi galaktykami o wysokim przesunięciu ku czerwieni” został opublikowany w astronomia naturalna w tym tygodniu.

Sugeruje się, że informacje z JWST wskazują na głęboki dylemat naukowców. Dane sugerują, że coś może być nie tak z modelem ciemnej energii i zimnej ciemnej materii lub ΛCDM, który od dziesięcioleci kieruje kosmologią.

Zwykle galaktyki przekształcają około 10 procent swojego gazu w gwiazdy. Ale nowo odkryte galaktyki będą musiały przekształcić prawie wszystkie z nich w gwiazdy.

Jest to teoretycznie możliwe. Ale jest to odejście od tego, czego naukowcy kiedykolwiek oczekiwali.

READ  SpaceX wystrzeliwuje na orbitę 56 nowych satelitów Starlink i ląduje rakietami w morzu

Dalsze obserwacje galaktyk powinny lepiej wyjaśnić ich wiek i masy. Może to pokazać, że obserwacje są błędne: że supermasywne czarne dziury w ich centrach ogrzewają galaktyki, więc wydają się masywniejsze niż są w rzeczywistości, lub że w rzeczywistości pochodzą z późniejszego okresu niż oczekiwano, ale wydają się starsze z powodu problemów z obrazowaniem.

Ale jeśli się potwierdzą, astronomowie być może będą musieli zmienić swoje rozumienie wszechświata i sposobu wzrostu galaktyk, aby dostosować swój model, aby uwzględnić niezwykle duże i dojrzałe galaktyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.