Kotaku impresje z bloku, gra polegająca na budowaniu małego miasteczka

Zdjęcie artykułu zatytułowanego The Block Is The Perfect (Tiny) City-Builder

zrzut ekranu: Blok

Jeśli rok 2022 miał być rokiem czegokolwiek, to był to rok budowania miast, podgatunku strategii, który ostatnio eksplodował popularnością, zwłaszcza na PC. Podczas gdy większość wysiłków skupia się na rozległych miejskich krajobrazach i posterunkach wikingów, Inni tworzą budowniczych miast z większą liczbą systemówi Blok Idąc w przeciwnym kierunku.

Jeśli kiedykolwiek widziałeś lub grałeś miejskilub Dorfromantiki Blok Ma podobny pomysł: odbudować miasto do jego podstawowych potrzeb, pozwalając graczowi na nic innego, jak tylko upuszczać rzeczy na mapę i cieszyć się wszystkim, co z tego wyniknie.

Blok Rozbierz jednak rzeczy bliżej kości; Podczas gdy te dwie gry symulowały wioskę lub przynajmniej jej wiejskie otoczenie, Blok Interesuje mnie tylko jeden blok. To wszystko, co dostajesz. Nie ma też żadnych wytycznych, których musisz przestrzegać, masz bardzo mało miejsca i możesz na nim budować, co chcesz.

Na początku każdej gry losowo przydzielany jest wzór (np. europejski i bliskowschodni), wybierasz rozmiar swojego bloku, a następnie otrzymujesz mapę z jednym kafelkiem wypełnionym czymś. Stamtąd otrzymujesz własne kafelki i musisz budować od środka, umieszczając nowy budynek (lub park lub ulicę) tylko wtedy, gdy dotyka on istniejących.

The Block — oficjalny zwiastun premierowy

To całe doświadczenie. Bez godzin, bez ślepych zaułków, bez idealnych ścieżek budowlanych, bez zapotrzebowania na energię, bez transportu publicznego i bez korków. To prawie bardziej gra niż gra, jak zestaw inżynieryjny LEGO lub pudełko drewnianych klocków, ponieważ nie ma tutaj dobrego ani złego sposobu na zbudowanie czegokolwiek.

byłem Krytyka delikatnie mówiąc Ixion zeszły tydzień Za jej częste zaangażowanie w rzecz, którą najbardziej kocham w budowaniu miast: doświadczenie przypominające zen pielęgnowania czegoś i obserwowania, jak rośnie. Oto wszystko i chociaż jest to dość podstawowe (I odpowiednio wyceniony, za zaledwie kilka dolarów) Lubię Blok Dla jasności.

READ  Zadowolony z gier PS Plus Extra, Premium PS5 i PS4 w październiku 2022 roku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.