Krzesła biurowe Marshall i TJ Maxx zostały wycofane z rynku po doniesieniach o urazach

Urzędnicy zajmujący się bezpieczeństwem konsumentów przypominający Krzesła biurowe są sprzedawane w TJ Maxx i innych sklepach detalicznych, ponieważ oparcia siedzeń mogą nagle pęknąć, co może spowodować obrażenia.

Według Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC), krzesła są produkowane przez chińską firmę produkcyjną Anji Guotai i sprzedawane w sklepach Marshalls, HomeGoods i Homesense. Krzesła mają okrągłe siedzisko z poduszką, regulowany metalowy stojak, pięć kół i poziome owalne oparcie.

Detaliści sprzedali prawie 82 000 krzeseł w cenie od 60 do 70 USD między czerwcem 2019 a grudniem 2022. CPSC otrzymało 10 zgłoszeń osób, które odniosły obrażenia, gdy oparcie krzesła pękło lub oddzieliło się od siedzenia, w tym jeden wstrząs mózgu.

Krzesła są dostępne w kolorze czarnym, brązowym, kremowym, kwiatowym, szarym, błękitnym, miętowym, granatowym, pomarańczowym, różowym lub białym z numerami produktów GT646, GT646A, GT646AA, GT646AB lub GT646AABO. Komisja stwierdziła, że ​​około 1000 z nich zostało również sprzedanych w Kanadzie.

Federalne organy nadzoru bezpieczeństwa twierdzą, że tylne siedzenie niektórych krzeseł wyprodukowanych przez chińską firmę Anji Guotai może pęknąć lub odłączyć się, co może spowodować obrażenia.

Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich


CPSC powiedział, że klienci, którzy kupili krzesło, muszą je zwrócić, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy. Każdy, kto ma pytania dotyczące zwrotu pieniędzy, może skontaktować się z partnerem TJ Maxx, TJX, pod numerem 1-888-359-4763 lub odwiedzić stronę https://www.recallrtr.com/officechair.

„W TJX bezpieczeństwo produktów jest dla nas bardzo ważne” – powiedział rzecznik firmy w oświadczeniu dla CBS MoneyWatch. „Zachęcamy każdego, kto myśli, że może mieć jedno z tych krzeseł do udziału w wycofaniu”.

Krzesła biurowe to drugie wycofanie z TJX w tym roku. CPSC On pamięta Około 75 regałów z firmy w zeszłym miesiącu, ponieważ przedmioty prawdopodobnie same przesuną się do przodu i zawalą. Według CPSC biblioteki marki Adres były sprzedawane w Stanach Zjednoczonych za około 800 USD w okresie od października 2021 r. do marca 2022 r.

Z siedzibą w Massachusetts, TJX prowadzi około 4700 sklepów w dziewięciu krajach. Firma zgodziła się Płacić CPSC ukarała w zeszłym roku grzywną w wysokości 13 milionów dolarów On sprzedaje Około 1200 wcześniej wycofanych produktów. Urzędnicy CPSC powiedzieli, że firma sprzedawała stołki barowe, kufle do piwa, przenośne głośniki, śpiwory dla dzieci, składane krzesła ogrodowe i inne przedmioty, które kupiła w swoich sklepach stacjonarnych w okresie od marca 2014 do października 2019 roku.

READ  Akcje spadły, a dolar rósł, gdy rosły obawy przed twardym lądowaniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.