Książę Andrzej jest „zły”, że uniemożliwiono mu założenie aksamitnego stroju na koronację

Toby Melville/Reuters

Świeżo po przerażeniu w jego tonie wywołanym przymusem Aby wprowadzić się do pięciopokojowego apartamentu dwupoziomowego Okazuje się, że książę Andrzej jest „wściekły” z powodu „lekceważącej” decyzji swojego brata o wyrzuceniu go z aksamitnych, powiewnych szat rycerskich. w koronacji.

Awantura o piwo, o której wspomniałem wcześniej kobieta, wspominając konfrontację Andrzeja z rodziną królewską na pogrzebie księcia Filipa, kiedy to Andrzej szukał munduru wiceadmirała, posuwając się podobno nawet do zdobycia nowego, uszytego przez londyńskiego krawca. Nadal jest wiceadmirałem ze względu na swoją służbę w Royal Navy.

Andrew został pozbawiony swoich królewskich ról, gdy rozwinęła się afera Virginia Giuffre, ale zachował niektóre stowarzyszenia wojskowe, a także, ściśle mówiąc, prawo do noszenia munduru wojskowego przy okazjach państwowych.

Jednak rodzina królewska, zwłaszcza Karol, wcale nie była chętna do tego. Z okazji pogrzebu Filipa królowa w końcu interweniowała i nakazała wszystkim królewskim mężczyznom założyć na ceremonię żakiet zakryty frakami.

Podczas pogrzebu królowej Andrzej również miał na sobie czarny garnitur, podczas gdy jego bracia nosili mundury wojskowe.

Szczęśliwy książę Andrzej nie został bezdomny przez króla Karola

Ostatni rząd obejmuje jego pozycję jako członka Orderu Podwiązki, elitarnego klubu liczącego zaledwie 24 członków, opartego na zasadach rycerskich, mianowanego przez króla. Składa się z byłych premierów, starszych członków rodziny królewskiej i innych wpływowych osób.

Andrew, który zapłacił Giuffre ugodę, ale zaprzeczył, by pamiętał, że kiedykolwiek ją spotkał, nie został zwolniony przez matkę. Jednak członkowie rodziny królewskiej starali się nie podkreślać jego dalszego członkostwa. Jego obecność na imprezach Garter była problemem od tamtej pory – zaledwie w zeszłym roku został wycofany z publicznej parady członków w ostatniej chwili.

Członkowie Zakonu noszą ekstrawaganckie nakrycia głowy ze strusimi piórami, kołnierze z lisiego futra i aksamitne szaty wpadające w pantalony w tak zwane „dni obroży” – ważne daty w kalendarzu królewskim (do których oczywiście należy koronacja) .

READ  Streszczenie „This Is Us”: Sezon 6, Odcinek 13 — Drugie wesele Kate

Teraz, kobieta Mówi, że Charles myśli o tym, żeby powiedzieć Andrew, żeby założył ciemny garnitur w jego wielki dzień.

Ich źródło powiedziało, że został „pozostawiony całkowicie w ciemności” na temat swojej roli i wymogu ubierania się.

Królewski informator powiedział: „Andrew jest wściekły. Już nie gra roli, a teraz czuje się lekceważony i dyktuje coś, do czego ma pełne prawo (do noszenia)”.

Karol podobno zdecydował się nie nosić tradycyjnych jedwabnych pończoch i bryczesów na swoją koronację, a zamiast tego założył mundur wojskowy.

kobieta Pałac Buckingham nie skomentował.

Czytaj więcej w The Daily Beast.

Otrzymuj największe informacje i skandale Daily Beast prosto do swojej skrzynki odbiorczej. Otwórz konto teraz.

Bądź na bieżąco i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszych niezrównanych Daily Beast Reports. Zapisz się teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.