Kyrie Irving z Mavs – Muszę zredukować stres, jaki na siebie nakładam

Tima McMahonaPisarz personelu ESPN4 minuty na przeczytanie

Kyrie nie może nawrócić potencjalnego zwycięzcy w ostatnich sekundach przeciwko Pacers

Mavericks przegrywają z Pacers, gdy strzał za 3 punkty Kyrie Irvinga był niecelny w ostatnich chwilach.

Dallas – znowu Mavericks nie zdołali skończyć z parą All-Stars razem na parkiecie.

Przy tej okazji Kyrie Irving przegapił sporny krok do tyłu o 3 punkty w ostatnim posiadaniu, przegrywając 124-122 z Indiana Pacers we wtorkowy wieczór. To był czwarty raz w ciągu pięciu meczów, w których Irving i Luka Doncic przegrali z Mav, a wszystkie porażki były jednym posiadaniem – daleko od wzmocnienia, jakie Dallas miał nadzieję uzyskać, kiedy zawarli wielką umowę z drużyną. Brooklyn Nets przejmują Irvinga.

Irving powiedział po porażce, która zepchnęła Dallas na siódme miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej: „Doceniam tylko sztab trenerski i moich kolegów, którzy zaufali mi tym strzałem i pocieszeniem, jakie mi dali”. „Naprawdę chcę tutaj wygrać i czasami nakładam na siebie dużą presję. Myślę, że muszę trochę to skrócić, tylko dlatego, że w drugiej połowie sezonu czuję, że musimy być świetni w każdym meczu. po jednym posiadaniu i zwykle takie krzywe uczenia się lub momenty uczenia się mają miejsce.W okresie przygotowawczym dzieje się to teraz.

„Więc zdecydowanie ma surowe oko na to, co robimy dobrze, a co robimy źle. Łatwo go krytykować, ale dla nas muszę skupić się na byciu najlepszym, jakim mogę być, a nie tylko Luca , ale moi koledzy z drużyny”.

Przegrana oznaczała 24. urodziny Doncica, ale nie zakwestionował gry pod koniec meczu, kiedy patrzył z rogu, jak Irving zwalnia obrońcę Pacers, TJ McConnella.

„To był dobry strzał” – powiedział Doncic, który zdobył 39 punktów, dziewięć zbiórek i sześć asyst w przegranej. „To Kerry. Potrafi zrobić wiele z tych ujęć i ufamy mu”.

Irving miał średnio 24,7 punktu i 6,9 asyst w siedmiu meczach z Mav, w tym parę zwycięstw, których Doncic przegapił podczas rekonwalescencji po siniaku pięty bezpośrednio po wymianie. Ale Irving nie strzelał tak dobrze w poprzednich dwóch meczach Dallas, trafiając 15 z 40 z parkietu w przegranych u siebie z Los Angeles Lakers (kiedy Mavs stracili 27-punktową przewagę) i Pacers.

Irving przyznał, że czuje presję, by występować po tym, jak zaangażował się w głośny handel i dołączył do Mavs, którzy walczą o ranking play-off w drugiej połowie sezonu.

powiedział Irving, który miał 16 punktów w 7 z 18 rzutów i dziewięć asyst we wtorek wieczorem. „Mam na myśli to, że to naturalne. To przychodzi z tym. Poza tym, jako istota ludzka, naturalnie chcę dogadać się ze wszystkimi i nie deptać nikomu po palcach”.

„Ale skala chwil czasami wymaga, aby wyjątkowi ludzie poszli o krok dalej i zrobili dodatkowe rzeczy. Jestem teraz w tym miejscu, ale myślę, że muszę po prostu cofnąć się i pozwolić grze przyjść do mnie i w nią wpłynąć, ponieważ kiedy gramy z tym napięciem, czuję intensywność „wokół mnie. Myślę, że po prostu muszę się uspokoić i zachować równowagę”.

Irving jest przyzwyczajony do gry u boku innej supergwiazdy, coś, co Doncic widzi po raz pierwszy w NBA. Irving zdobył tytuł jako pomocnik LeBrona Jamesa z Cleveland Cavaliers i dołączył do Nets jako bezpłatna umowa agencyjna wraz z Kevinem Durantem.

The Maf mieli nadzieję, że połączenie Irvinga z Donciciem da im szansę na rywalizację o mistrzostwo, ale Irving nie uważa, by dotrzymał jeszcze swojej części umowy, grając dla lidera punktacji NBA.

„To duża robota, kochanie” – powiedział Irving. „To wielka praca. Niezależnie od presji, jaką na siebie nakładam, mam cele, które chciałbym osiągnąć, ale wszystkie te cele zostały odsunięte na bok, ponieważ wiem, że mam 15 innych graczy w tej drużynie, którzy liczą o tym, że robię rzeczy, które albo widzieli, albo oczekiwali, że zrobię jako jeden z najlepszych graczy w lidze. Więc siadam obok Lucy, muszę przyjść na imprezę.

„Byłem w sytuacjach w tej lidze. Niektóre były porażkami, niektóre były sukcesami, ale w ciągu ostatnich kilku lat postawiłem sobie za cel bycie silniejszym psychicznie, szczególnie radzenie sobie z rygorami tego psychicznego, fizycznego i emocjonalnie. To przyjdzie. To przyjdzie”.

READ  2022 Indianapolis 500: Aktualizacje na żywo, najważniejsze wydarzenia, wyniki 106. Indy 500

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.