LeBron James and the Lakers przetrwali zwycięstwo nad Grizzlies w Premier League i objęli prowadzenie w serii 3-1

LeBron James i Lakers nie ułatwiali zadania, ale przeżyli dziki i brzydki mecz w meczu nr 4 w poniedziałek wieczorem w Los Angeles przeciwko Memphis Grizzlies.

Lakers wyszli na prowadzenie po dogrywce, pokonując Grizzlies 117:111 w pierwszej rundzie play-offów. To dało Los Angeles prowadzenie w serii 3-1 i zepchnęło Grizzlies na skraj eliminacji dzięki główce w piątym meczu w środę w Memphis. Lakers nie wyszli poza pierwszą rundę play-offów od czasu wejścia w bańkę COVID-19 w 2020 roku.

Po tym, jak Lakers otworzyli dogrywkę 5:2, objęli trzypunktowe prowadzenie po tym, jak Anthony Davis zmarnował nietrafione wiadro na obręczy. Następnie, po zatrzymaniu na drugim końcu, James zaatakował krawędź i rzucił piłkę przez błąd Dillona Brooksa, dając Lakers przewagę o pięć na 28 sekund przed końcem meczu.

Zatrzymani na drugim końcu, Lakers wygrali sześcioma punktami.

James prowadził Los Angeles z 22 punktami, 20 zbiórkami i siedmioma asystami. Jest pierwszym zawodnikiem Lakers, który zdobył co najmniej 20 punktów i 20 zbiórek w meczu play-off od czasu Shaquille’a O’Neala w 2004 roku.

LeBron James i Lakers są teraz o jedno zwycięstwo od pokonania drugiego miejsca w Konferencji Zachodniej. (Gary A. Vasquez / USA Today)

„Rozumie czas wszystkiego” – powiedział o Jamesie trener Lakers, Darvin Hamm. Za pośrednictwem reportera NBA Marca Mediny. „Wiedząc, co wydarzyło się wczoraj i co jest nieznane jutro, sprawia, że ​​jest bardziej ugruntowany w teraźniejszości i chwili obecnej. Wszystkie jego podróże, wszystkie niesamowite rzeczy, które osiągnął, wciąż ma tę pasję i determinację, by chcieć być na szczycie i ja chce ustawić swój zespół na właściwej pozycji. ”Aby odnieść sukces. To właśnie widziałem… Tak właśnie zachowywał się przez całą swoją karierę”.

Choć finisz po dogrywce był imponujący, to przede wszystkim dzięki dzikiej sekwencji regulaminowych wykończeń.

READ  Rob Gronkowski ogłasza odejście z NFL

Lakers wymuszają dogrywkę po ostatnich dziesięciu sekundach

Wyglądało na to, że Grizzlies odnieśli zwycięstwo późną poniedziałkową nocą na Crypto.com Arena.

Napastnik Grizzlies, Jaren Jackson Jr., wykonał dużą blokadę na Rui Hachimura, która szybko się zepsuła i posłała Ja Moranta w drugą stronę. Następnie Morant rzucił go Desmondowi Bane’owi, który wystawił go, aby postawić Memphisa na dublet na 6,1 sekundy przed końcem.

Chociaż wtedy James przejął kontrolę. James, po złapaniu wewnętrznego podania, podjechał prosto do krawędzi i odpowiedział własnym strzałem nad Jacksonem, aby zremisować grę.

Ten set był pierwszym Jamesem od sześciu prób w czwartej kwarcie.

Grizzlies oddali ostatni strzał na zwycięzcę meczu po drugiej stronie, ale Davis odmówił ostatniego strzału Moranta.

Lakers powinni byli łatwo wygrać po popisie w pierwszej połowie. Prowadząc 14 punktami na początku drugiej kwarty, Grizzlies wyglądali na kompletnie niezsynchronizowanych. Jednak Memphis zebrał go tuż przed przerwą i zakończył kwartę prowadzeniem 14-1, zakończonym trójką Bane’a tuż przed brzęczykiem. To zmniejszyło prowadzenie Lakers do dwóch punktów.

Grizzlies utrzymywali się również przez trzecią kwartę, a Morant zakończył okres uderzeniem brzęczyka, aby dać im kolejne dwie rundy.

Ofensywa Lakersów walczyła. Davis miał tylko 2 punkty w pierwszej połowie po rzucie 0 na 5 z gry, a Jared Vanderbilt był ich najlepszym strzelcem przez większą część trzeciej kwarty.

Ale D’Angelo Russell przyspieszył do czwartego, trzy razy z rzędu trafił za trzy punkty, aby utrzymać Lakersów i wyrównał późno. Doprowadziło to do absurdalnej sekwencji końcowej i dogrywki.

Payne prowadził Grizzlies z 36 punktami i siedmioma zbiórkami, strzelając 13 z 29 z gry. Morant dodał 19 punktów i siedem asyst, a Jackson zdobył 14 punktów i 14 zbiórek.

Austin Reeves prowadził Lakers w zdobyciu 23 punktów po trafieniu 7 z 16 z gry. Russell zakończył z 17 punktami, a Vanderbilt stracił 15. Davis zakończył dzień z 12 punktami i 11 zbiórkami.

„Mamy wielu facetów na postseason i rozumiem to” – powiedział James w TNT. „Moim zadaniem jest upewnienie się, że pozostaną równe i zrozumieją, że jedna gra nie zdefiniuje całej serii, ale musimy być lepsi, chcę, aby wszyscy czuli się komfortowo, gdy jesteśmy na parkiecie i po prostu granie za darmo. Pozwól mi martwić się X-ami, systemem operacyjnym, technologią i wszystkimi innymi rzeczami. Mogę to zrobić.

Piąty mecz z serii rozgrywa się w środowy wieczór w Tennessee.

READ  Przyłapany na taśmie w San Francisco Aaron Judge ma spotkać się z Giants

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.