Leć mnie na księżyc, pozwól mi bawić się wśród gwiazd: NASA wyśle ​​twoje imię po księżycu

Na tym zdjęciu dostarczonym przez NASA Stany Zjednoczone Ameryki są widoczne w nocy z kompozytu zebranego z danych zebranych przez satelitę Suomi NPP w kwietniu i październiku 2012 roku. Misja NASA Artemis I zobaczy bezzałogowy statek kosmiczny Orion wznoszący się z przestrzeni Kennedy’ego Centrum na Florydzie Spędziła kilka dni na orbicie księżyca przed powrotem na Ziemię. (NASA)

Szacowany czas czytania: 1-2 minuty

Toronto, Ontario – Na razie możesz Zarejestruj się online, aby otrzymać „kartę pokładową” na misję Artemis I.Który ma wystrzelić i okrążyć Księżyc w maju lub czerwcu.

Każde miejsce jest w jakiś sposób wolne. Artemis I będzie bezzałogowym lotem testowym dla przyszłych misji księżycowych. Kiedy zarejestrujesz się w NASA, twoje imię i nazwisko zostanie dodane do pamięci flash na pokładzie pustej kapsuły załogi, a jako dowód jaskrawa cyfrowa karta pokładowa.

Misja Artemis I, napędzana najpotężniejszą jak dotąd rakietą NASA, Space Launch System, zobaczy bezzałogowy statek kosmiczny Orion wystartujący z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie i spędzi kilka dni na orbicie księżyca przed powrotem na Ziemię. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, misja Artemis 2 wykona załogowy przelot nad Księżycem w 2024 roku.

Ostatecznym celem programu Artemis jest powrót ludzi na Księżyc do 2025 roku, 53 lata po ostatniej załogowej misji na Księżyc, Apollo 17. W mitologii greckiej Artemida jest bliźniaczą siostrą Apolla i boginią księżyca.

W ramach programu NASA wyląduje pierwszą kobietę i pierwsze kolorowe osoby na Księżycu, gdzie planuje również współpracę z międzynarodowymi i komercyjnymi partnerami, aby stworzyć długoterminową obecność człowieka i wykorzystać te lekcje do zabrania astronautów na Marsa.

NASA nazywała nazwiska już wcześniej, tak jak w 2020 roku, kiedy prawie 11 milionów nazw zostało zainstalowanych na łaziku Mars Perseverance, który nadal pełza po Czerwonej Planecie.

Rejestracja w celu umieszczenia swojego nazwiska na tablicy Artemis I jest szybka i łatwa. Jako bonus zyskujesz 1,3 miliona nowych mil, czyli 2,1 miliona kilometrów, czyli całkowity dystans, jaki pokona misja Artemis 1.

Powiązane historie

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

READ  W Hiszpanii odkryto skamieniałości żółwia morskiego wielkości samochodu z epoki dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.