Len Goodman, juror „Tańca z gwiazdami”, zmarł w wieku 78 lat

Len Goodman, długoletni sędzia w „Tańcu z gwiazdami” i „Tańcu z gwiazdami”, pomógł ożywić zainteresowanie tańcem towarzyskim po obu stronach Atlantyku, powiedział w poniedziałek jego agent. Ma 78 lat.

Goodman „odszedł spokojnie” w sobotę wieczorem, powiedział agent Jackie Gill. Zdiagnozowano u niego raka kości.

Goodman, były zawodowy tancerz towarzyski i mistrz Wielkiej Brytanii, był głównym jurorem „Strictly Come Dancing” przez 12 lat, od czasu jego premiery w BBC w 2004 roku. Turniej taneczny, w którym celebryci łączą się z profesjonalnymi partnerami tanecznymi, okazał się niespodziewanym hitem. Jeden z najpopularniejszych programów w sieci.

Len Goodman spotyka się z fanami swojej książki „Lost London: A Personal Journey” podczas podpisywania książek w Waterstones Bluewater 10 października 2013 r. W Greenhithe w Anglii.

Simona Burchella/Getty Images


Zjadliwe uwagi Goodmana, wygłoszone z cockneyowskim akcentem, zjednały mu publiczność. „Pływałeś po tej podłodze jak masło na cieście” – zauważył po lisie. Chwalił parę tańczącą salsę jako „jak dwie skwierczące kiełbaski na grillu”.

Goodman przez 15 lat był głównym jurorem amerykańskiej wersji programu ABC „Dancing with the Stars”. Odpoczynek w listopadzie. Przez kilka lat był sędzią jednocześnie każdej jesieni na brytyjskich i amerykańskich pokazach dla tygodnika Cross-Atlantic.

Inny sędzia Bruno Tonioli napisał na Twitterze po śmierci Goodmana, że ​​„nie będzie nikogo takiego jak ty”.


Pałac Buckingham powiedział, że żona królowej, Camilla, była „zasmucona” wiadomością o śmierci Goodmana. Żona króla Karola III jest fanką „Strictly” i tańczyła z Goodmanem na imprezie z okazji brytyjskiej trupy tanecznej w 2019 roku.

Rzecznik premiera Rishi Sunaka powiedział, że Goodman był „wielkim artystą”, za którym „wielu będzie tęsknić”.

Brytyjska prezenterka Esther Rantzen powiedziała, że ​​Goodman był „zaskoczony i zachwycony” swoją późniejszą sławą.

„Jednym z powodów, dla których radził sobie tak dobrze w Stanach, było to, że był kwintesencją Anglika” – powiedział. „Jest stanowczy, ale sprawiedliwy, zabawny, ale dżentelmen. Mam nadzieję, że naród przyjmie jego ulubione powiedzenie„ marynuj mi orzechy włoskie ”.

Goodman prezentował programy radiowe BBC i robił telewizyjne filmy dokumentalne, w tym program z 2012 roku o zatonięciu Titanica. Jako młody człowiek Goodman pracował jako spawacz stoczniowy dla firmy, która zbudowała skazany na zagładę statek.

Dyrektor generalny BBC, Tim Davey, powiedział, że Goodman był „wspaniałym, ujmującym artystą, podziwianym przez miliony. Przemawiał do ludzi w każdym wieku i sprawiał, że wszyscy czuli się jak członkowie rodziny. Len był sercem sukcesu Strictly. Będzie go bardzo brakowało przez opinię publiczną oraz jego wielu przyjaciół i rodzinę”.

Goodman jest także laureatem nagrody Carla Allena za wybitny wkład w taniec i jest właścicielem szkoły tańca Goodman Academy w południowej Anglii.

Jej ogłoszenie o przejściu na emeryturę w listopadzie wywołało pochwały ze strony innych sędziów, a prowadząca Tyra Banks nazwała ją „żywą legendą”. Banks powiedział, że kilku profesjonalnych tancerzy biorących udział w programie, w tym współsędzia Derek Hough, kazało Goodmanowi oceniać ich tańce, gdy byli dziećmi.

„Zainspirowałeś pokolenia tancerzy na całym świecie swoją pasją, wiedzą i laserowym okiem” – powiedział Banks. „I będą kontynuować to dążenie do doskonałości na zawsze”.

Profesjonalna tancerka Cheryl Burke, która uczestniczyła w pokazie, podziękowała Goodmanowi za „osobiste zainspirowanie mnie do pozostania przy prawdziwym tańcu towarzyskim” po przejściu Goodmana na emeryturę.

„Byłeś ogromną częścią tego, dlaczego taniec towarzyski nadal bawi miliony ludzi, którzy co tydzień gromadzą się wokół ekranów telewizorów” – napisał. „Dziękuję za zmianę mojego życia i sprawienie radości milionom ludzi, którzy obserwowali nas przez lata”.

READ  Czerwony Krzyż planuje nową akcję wydalenia z Mariupola na Ukrainie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.