Lider w Hongkongu w zakresie nowych środków własnościowych, przyciąganie zagranicznych talentów

John Lee, dyrektor naczelny Hongkongu, przybywa, aby wygłosić przemówienie polityczne w Radzie Legislacyjnej Hongkongu 19 października 2022 r.

Paweł Młody | Bloomberg | Obrazy Getty

Dyrektor generalny Hongkongu, John Lee, ogłosił w środę plany przyciągnięcia talentów i inwestycji do azjatyckiego centrum finansowego, które przegrało Tysiące mieszkańców od początku epidemii.

W swoim pierwszym przemówieniu politycznym od czasu objęcia urzędu w lipcu, Lee powiedział, że rząd przeznaczy 30 miliardów HK (3,8 miliarda dolarów) na zwabienie firm do miasta i uruchomi tak zwany program najlepszych talentów „aby zachęcić talenty do kontynuowania kariery w Hongkongu”. Kong”.

„W ciągu ostatnich dwóch lat lokalna siła robocza skurczyła się o około 140 000. Oprócz pielęgnowania i zatrzymywania lokalnych talentów, rząd będzie aktywnie poszukiwał talentów na świecie” Zgodnie z oficjalnym tekstem jego przemówienia.

Hongkong Hang Seng Indeks Wzrosła nieznacznie we wczesnych transakcjach, ale zrezygnowała z zysków przed przemówieniem. Ostatni raz spadł o 1,9% po chwilowym spadku o 2%.

Przyciąganie zagranicznych talentów

Osoby z roczną pensją w wysokości około 318 000 USD lub więcej oraz absolwenci 100 najlepszych uniwersytetów na świecie, którzy mieli trzyletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat, będą kwalifikować się do dwuletniego zezwolenia na „poznanie możliwości w Hongkongu”. Kong.

Lee powiedział, że obcokrajowcy, którzy wjeżdżają do Hongkongu w ramach programów przyciągania talentów, kupują nieruchomość mieszkalną i zostają stałymi rezydentami, będą mogli ubiegać się o zwrot opłaty skarbowej kupującego i nowej opłaty skarbowej za swoją pierwszą nieruchomość.

Kryzys mieszkaniowy

Azjatyckie centrum finansowe

Lee zapowiedział również działania mające na celu zwiększenie konkurencyjności Hongkongu jako centrum finansowego, w tym ułatwienie notowania niektórych firm w mieście.

Powiedział, że Hong Kong Exchange and Clearing Company dokona w przyszłym roku przeglądu zasad notowań w swojej radzie głównej, „aby ułatwić pozyskiwanie funduszy firmom z branży zaawansowanych technologii, które nie spełniły jeszcze wymogów dotyczących zarobków i historii transakcji”.

Rząd będzie również rozwijał sektor technologiczny.

Naszym celem jest przyciągnięcie co najmniej 100 osób lub aktorów o wysokim potencjale [innovation and technology] Firmy powinny założyć lub rozszerzyć swoją działalność w Hongkongu w ciągu najbliższych pięciu lat”, powiedział, dodając, że może to przynieść 10 miliardów HK na inwestycje i tworzenie miejsc pracy.

Jakie są stosunki Hongkongu z Chinami?

Polityka wobec Covid

Jeśli chodzi o politykę COVID, Lee powiedział, że jego rząd „robi wszystko, co w jego mocy, aby omówić z kontynentem dążenie do wznowienia normalnych podróży transgranicznych w sposób stopniowy i uporządkowany”.

„Naszym pierwszym celem jest wdrożenie „odwróconej kwarantanny” w Hongkongu, znanej również jako „kwarantanna przedwyjazdowa”, w ramach której podróżni poddają się kwarantannie w Hongkongu przed udaniem się na kontynent.

Hongkong był brytyjską kolonią, zanim w 1997 r. został przekazany Chinom, aby rządzić w ramach „jeden kraj, dwa systemy”. Hongkongu obiecano 50 lat autonomii i wolności, których nie mają inne chińskie miasta, w tym ograniczone prawa wyborcze.

Hongkong zniósł obowiązkową kwarantannę dla podróżnych w zeszłym miesiącu, po prawie dwóch latach stosowania środków kontroli granicznej związanych z Covid. Podróżni nadal muszą wykonać wiele testów Covid i monitorować swoje zdrowie po przyjeździe.

Lee, lojalny wobec Pekinu, był jedynym kandydatem w majowych wyborach, który zastąpił swoją poprzedniczkę Carrie Lam. Około 1500 członków w dużej mierze pro-pekińskiej Komisji Wyborczej głosowało, a Lee zdobył 1416 głosów, aby zostać najwyższym przywódcą Hongkongu.

Jihye Lee i Lee Ying Shan z CNBC przyczynili się do powstania tego raportu.

READ  Pilot mówi, że uniknął poważnych obrażeń, wskakując do oceanu, gdy wybuchł wulkan w Nowej Zelandii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.