Liz Truss broni kontrowersyjnych obniżek podatków podczas spadku funta


Londyn
CNN

Les Truss Broniła kontrowersyjnej deklaracji swojego rządu, aby: Obniżenie podatków od obywateli i firm W ekskluzywnym wywiadzie z Jake’em Tapperem z CNN.

Truss powiedziała Tapper, że obniżając podatki, jej rząd „zachęca firmy do inwestowania, a my pomagamy także zwykłym ludziom w ich podatkach”.

I choć oczekiwano cięć, krytycy ostrzegają, że przyniosą one więcej korzyści bogatym niż większość brytyjskiego społeczeństwa. Krótko po tym, jak minister finansów Truss, Kwasi Koarting, ogłosił w piątek cięcia, funt zatonął Prawie 2,6% do najniższego poziomu w stosunku do dolara od 1985 roku.

Brytyjskie Ministerstwo Skarbu poinformowało, że cięcia, które obejmują obniżenie najwyższej stawki podatku dochodowego do 40% z 45%, obniżenie opłat za zakup domów oraz eliminację planowanej podwyżki podatku od działalności gospodarczej, wyeliminują 45 miliardów funtów (50 dolarów amerykańskich). mld) dochodów rządowych w ciągu najbliższych pięciu lat.

Naciskana na odpowiedzialność za swój plan gospodarczy, Truss powiedziała Tapperowi: „Tak naprawdę nie akceptuję założenia – w ogóle przesłanki pytania. Wielka Brytania ma jeden z najniższych poziomów zadłużenia w G7, ale mamy jeden z najwyższy poziom opodatkowania. Obecnie mamy najwyższe stawki podatkowe. Mamy podatki od 70 lat”.

Chociaż dochody publiczne ucierpiały, Truss podkreśliła w wywiadzie, że jej rząd nadal będzie pomagał obywatelom w opłacaniu rachunków za energię tej zimy.

„Wprowadziliśmy również zestaw środków wspierających konsumentów cenami energii, aby nikt nie musiał płacić więcej niż 2500 funtów na swoje rachunki”.

Zobowiązanie do pomocy Brytyjczykom w opłaceniu rachunków za energię wyprzedza spodziewaną srogą zimę. Inflacja wzrosła w lipcu powyżej 10% po raz pierwszy od 40 lat, napędzana rosnącymi kosztami energii i żywności. Rachunki za energię w domu wzrosły już w tym roku o 54% i mogą wzrosnąć jeszcze bardziej.

Firma Truss została również skrytykowana za złożenie obietnicy przy jednoczesnej odmowie opodatkowania firm energetycznych w zamian za nieoczekiwane zyski. Zamiast tego rząd będzie polegał na pożyczkach, aby pokryć koszty, które opozycja określiła jako obciążanie kosztami krajowej karty kredytowej.

READ  Przywódcy brytyjscy mówią księciu Karolowi, aby przestał ingerować w politykę w obliczu sprzeciwu wobec imigracji: raport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.