Man United przygotował się do darmowego transferu Cristiano Ronaldo z powodu braku zainteresowania

Manchester United nie zwrócił na siebie uwagi Cristiano Ronaldo Chociaż od lata jest dostępny do bezpłatnej transmisji, źródła poinformowały ESPN.

Ronaldo nie zagra w sobotnim meczu Premier League z Chelsea na Stamford Bridge po tym, jak trener Eric ten Hag wykluczył go za odmowę gry w roli rezerwowego w środowym wygranym 2:0 meczu z Tottenhamem Hotspur na Old Trafford.

– Streamuj w ESPN+: LaLiga, Bundesliga, MLS i inne (USA)
Ogden: Ronaldo psuje swoje dziedzictwo w Manchesterze United

Były napastnik Realu Madryt i Juventusu również rozgniewał Ten Hag, opuszczając ławkę przed końcem meczu, aby przejść do szatni i opuścić boisko bez zgody menedżera.

Po tym, jak Ten Hag skrytykował w lipcu za powrót do domu podczas przedsezonowego meczu towarzyskiego z Rayo Vallecano na Old Trafford, ostatni pokaz niezdyscyplinowania Ronaldo podniósł perspektywę, że reprezentant Portugalii opuści United w styczniu.

Ale źródła powiedziały ESPN, że hierarchia United, kierowana przez amerykańskich właścicieli, rodzinę Glazerów, była gotowa rozstać się z Ronaldo, ponieważ latem jasno dał do zrozumienia, że ​​chce opuścić klub.

Źródła podają, że United, które podpisało kontrakt z Ronaldo na 15 milionów euro z Juventusem w sierpniu 2021 r., nie poprosiło o pensję zawodnika w nadziei, że inny klub będzie skłonny do podpisania kontraktu na 500 000 funtów tygodniowo.

Ale poza zainteresowaniem saudyjskiej drużyny Al Hilal, United nie pytało o Ronaldo, nawet ambitne i dobrze finansowane drużyny w Turcji okazały się niewzruszone perspektywą pozyskania piłkarza, który podniósł bramkę swojego klubu do 700 goli. Uderz przeciwko Evertonowi na początku tego miesiąca.

Źródła podają, że na Old Trafford jest nadzieja, że ​​kluby mogą stać się potencjalnymi opcjami dla Ronaldo, jeśli w przyszłym miesiącu będzie cieszył się owocnymi mistrzostwami świata z Portugalią w Katarze. Z sześciomiesięcznym pozostałym kontraktem z United, istnieje również możliwość wypożyczenia Ronaldo w styczniu, jeśli inny klub jest gotów uzgodnić umowę, aby zapłacić procent jego pensji.

READ  Kara Grand Prix USA Alonso została unieważniona po apelacji Albine

Ale ze względu na zbliżające się jego 38. urodziny w lutym ubiegłego roku i tylko dwa gole we wszystkich rozgrywkach dla United w tym sezonie, Ronaldo walczy o zainteresowanie klubów, które mogłyby zapewnić mu drogę ucieczki z Old Trafford w styczniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.