Mandat maski nowojorskiej wraca w życie po przyznaniu przez sędziego pobytu

ALBANY, NY — mandat dotyczący maski wewnętrznej w stanie Nowy Jork pozostaną w mocy po rozprawie sędziego sądu apelacyjnego we wtorek tymczasowo zablokował orzeczenie sądu niższej instancji z poprzedniego dnia, które nagle obaliło zasadę i spowodowało zamieszanie w szkołach i firmach.

Decyzja zapadła we wtorek po poniedziałkowym orzeczeniu sędziego Thomasa RademakeraSądu Najwyższego Stanu w hrabstwie Nassau, który stwierdził, że przepis dotyczący masek narusza konstytucję stanu.

Jego orzeczenie nagle unieważniło część reguły narzuconej przez gubernatora. Kathy Hochul w zeszłym miesiącu, pośród gwałtownego wzrostu przypadków koronawirusa wywołanego przez wariant Omicron, który wymagał masek lub dowodu pełnego szczepienia we wszystkich pomieszczeniach publicznych w całym stanie.

SM. Hochul natychmiast przyrzekł sprzeciwić się tej decyzji, a Letitia James, prokurator generalny stanu, złożyła wniosek o wstrzymanie orzeczenia, próbując go wstrzymać, podczas gdy stan złożył formalną apelację.

We wtorek po południu sędzia Robert J. Miller, sędzia stanowego sądu apelacyjnego, stanął po stronie państwa i udzielił zgody na zawieszenie, w efekcie pozwalając na czasowy powrót zasady maski w życie. Sędzia Miller wyznaczył kolejną rozprawę w tej sprawie na piątek rano.

Poniedziałkowe orzeczenie wywołało wstrząs niepewności w całym stanie w czasie, gdy Nowy Jork zmaga się z końcem wzrostu liczby przypadków koronawirusa i hospitalizacji. Zostawiła rodziców i nauczycieli we wtorek, aby rozszyfrować, czy dzieci będą musiały nosić maski w szkołach, i przywróciła polityczne punkty zapalne związane z noszeniem masek.

Podczas gdy urzędnicy powiedzieli, że orzeczenie wpłynęło tylko na zasadę maski stanowej i nie zastąpiło żadnych lokalnych lub federalnych przepisów dotyczących maskowania, urzędnicy stanowi w poniedziałek wieczorem wspięli się, aby poinformować setki okręgów szkolnych, że powinny nadal przestrzegać zasady maski, podczas gdy kwestie prawne zostały wyprasowane.

Ale niektóre szkoły, zwłaszcza na Long Island, gdzie mandaty masek stały się szczególnie dzielące, powiedziały, że przyjmą decyzję sędziego Rademakera jako licencję na zmianę swojej polityki. Poinformowali rodziców poprzez posty późną nocą i wczesnym rankiem na swoich stronach internetowych i stronach w mediach społecznościowych, że we wtorek maski będą opcjonalne dla personelu i uczniów.

READ  Wielka Brytania odbudowuje największy projekt energii pływowej w środku kryzysu na Ukrainie

Urzędnicy Urzędu Miasta powiedzieli, że decyzja nie miała bezpośredniego wpływu na szkoły w Nowym Jorku, ponieważ miejski wydział edukacji miał własną politykę maskowania wdrożoną przed mandatem stanowym.

SM. Hochul bronił mandatu na konferencji wirusowej we wtorek w Syrakuzach.

Poprosiła, aby rodzice i uczniowie nadal przestrzegali polityki masek, która, jak powiedziała, ma kluczowe znaczenie dla odrzucenia wariantu Omicron i trzymania dzieci w szkołach.

„Ostatnią rzeczą, którą chcę zobaczyć, jest inny trend, ponieważ ludzie zrezygnowali z masek” – powiedziała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.