Mandat w Kalifornii na pojazdy elektryczne może objąć kilkanaście stanów

Kilkanaście stanów debatuje nad przyjęciem kalifornijskiego planu zakazu nowych samochodów na gaz do 2035 roku.

Wiele z 17 stanów prawdopodobnie przystąpi do realizacji planu, w tym Waszyngton, Massachusetts, Nowy Jork, Oregon i Vermont. Ograniczenia kalifornijskie Są one najbardziej rygorystyczne w kraju i wymagają, aby do 2035 r. wszystkie nowe pojazdy były zasilane energią elektryczną lub wodorem.

W stanach takich jak Minnesota mandat spotyka się z poważnym niepowodzeniem, a Minnesota Automobile Dealers Association twierdzi, że pogoda zakazuje tylko pojazdów elektrycznych.

„Technologia sprawia, że ​​samochody nie radzą sobie dobrze w chłodne dni” – powiedział agencji Associated Press Scott Lambert, prezes grupy handlowej. „Nie wszyscy mieszkamy w południowej Kalifornii”.

Waszyngton i Massachusetts podejmą kroki w związku z zakazem sprzedaży samochodów na gaz w Kalifornii

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom podpisał pakiet naprawczy dotyczący COVID-19, Senate Bill 314, który umożliwi restauracjom i barom utrzymanie parków i da im roczny okres karencji na ubieganie się o stałą ekspansję. (Zdjęcie: Justin Sullivan/Getty Images)

Wysyłka samochodów w Kalifornii

Samochód zaparkowany na stacji ładowania elektrycznego w San Francisco, czwartek, 25 sierpnia 2022 r. Kalifornia przeniosła się w czwartek, aby do 2035 r. 100% nowych samochodów, ciężarówek i SUV-ów sprzedawanych w tym stanie było zasilanych energią elektryczną lub wodorem. (AP Photo/ Jeff Chiu) (Wiadomości AP/AP)

Tak wygląda ciężarówka elektryczna F-150

Kolorado jest również jednym ze stanów, w których środek ten spotyka się z silnym sprzeciwem.

„Podczas gdy gubernator podziela cel, jakim jest szybkie przejście na samochody elektryczne, gubernator jest sceptycznie nastawiony do wymagania, aby 100% sprzedawanych samochodów było elektrycznych do określonej daty, ponieważ technologia szybko się zmienia”, powiedział Associated Press Colorado Bureau of Energy.

READ  Spadek kontraktów terminowych Dow: dane o inflacji i zatrudnieniu mogą być katalizatorem słabnącego wzrostu rynku

Tymczasem Republikanie z Wirginii próbują Odcinają się od kalifornijskich standardów. Stan uchwalił ustawodawstwo podporządkowujące się standardom Kalifornii w 2021 r., kiedy demokraci kontrolowali ustawodawcę i biuro gubernatora.

Republikański gubernator Wirginii Glenn Youngkin W zeszłym tygodniu nazwał ustawodawstwo „śmiesznym” i wezwał swoją administrację do zerwania więzi.

„Spróbuj przekształć Wirginię w Kalifornię, „Liberalni politycy, którzy wcześniej kierowali naszym rządem, sprzedali Wirginię, poddając kierowców z Kalifornii kalifornijskiemu prawu drogowemu” – napisał Youngkin w oświadczeniu na Twitterze. Teraz, na mocy tej umowy, mieszkańcy Wirginii będą zmuszeni do przyjęcia kalifornijskiego prawa zakazującego sprzedaży pojazdów napędzanych gazem i olejem napędowym”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

„Już pracuję, aby zapobiec nałożeniu tego śmiesznego rozporządzenia na ludność Wirginii” – kontynuował. „Kalifornijskie prawo dotyczące braku pracy nie ma miejsca w Rzeczypospolitej”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.