Marilyn Bergman, wielokrotnie nagradzana autorka tekstów, zmarła w wieku 93 lat

Wraz z mężem i współpracownikiem Allenem Bergman był nominowany do 16 Oscarów w swojej karierze i zdobył trzy nagrody. W tym piosenkę „The Way Where” Podzielił swoją nazwę z filmu z 1973 roku i zagrała Barbara Streisand. Pieśń – kompozytor Marvin Hamlish – Zdobył dwie nagrody Grammy.

„Przez ostatnie dwa lata spadał, a w ciągu ostatnich kilku tygodni stało się jasne, że przygotowuje się do wyjazdu, a zmarł bardzo cicho, bez bólu i walki” – powiedziała Julie Bergman w rozmowie telefonicznej z CNN. . . „Mój tata i ja byliśmy z nią. To było piękne. Była piękna. Było tak cicho”.

Jej córka powiedziała, że ​​Bergman „miał zapalenie płuc i tacy pacjenci mieli problemy z oddychaniem”.

Bergmans zdobył dwa Oscary za piosenkę „Windmills of Your Mind” w „The Thomas Crown Affair” z 1968 roku oraz za piosenkę „Yentl” z 1983 roku, wyreżyserowaną iz udziałem Streisanda. Para Wygrał wszystkie cztery Emmy Między innymi dwie nagrody Złotego Globu.
Mąż i żona pracują „zawsze” razem, powiedział Bergman 1996 Warsztaty na temat Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP). „Kiedy nie jesteśmy razem, myślimy indywidualnie, więc kiedy pracujemy razem, wnosimy coś innego do pokoju” – powiedziała.
Bergman została pierwszą kobietą wybraną do Rady Dyrektorów ASCAP w 1985 r., aw 1994 r. została wybrana na Przewodniczącą i Przewodniczącą Rady. W 1980 Bergman i jej mąż Został wprowadzony do Hall of Fame autorów piosenek.
Streisand odpowiedział na wiadomość Śmierć Bergmana w oświadczeniu na TwitterzeMarilyn i Alan Bergman powiedzieli, że są „rodzinnymi, a także świetnymi autorami piosenek”.

„Spotkaliśmy się za kulisami w małym klubie nocnym 60 lat temu i nigdy nie przestaliśmy się kochać i współpracować. Ich piosenki są ponadczasowe, podobnie jak nasza miłość” – powiedział Streisand. „Niech spoczywa w pokoju”.

Autor piosenek Paul Williams, obecny prezes i przewodniczący ASCAP, nazwał Bergmana „jednym z największych autorów piosenek, jaki kiedykolwiek żył” i powiedział: „Wspaniała autorka piosenek wraz ze swoim mężem… dała nam najpiękniejsze i najtrwalsze teksty wszechczasów”.

READ  Tiger Woods uderza Grega Normana, LIV Golf na British Open

„Był nie tylko prezesem i przewodniczącym ASCAP, ale przez całe życie był niestrudzonym i twardym orędownikiem muzyków” – powiedział Williams w oświadczeniu. „Nasza społeczność straci swoją inteligencję, inteligencję i mądrość”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.