Mark Restigini, szef rozwoju serii, Amazon — The Hollywood Reporter

Amazon Studios Dokonuje dużej zmiany w rangach dyrektorów telewizyjnych.

Mark Restigini, szef rozwoju serii i ośmioletni ekspert w Amazon, odchodzi z gigantem e-commerce/Gaslerem.

Dyrektor generalny, który po raz pierwszy dołączył do zespołu dramatycznego Amazona w 2014 roku, kiedy były prezes Roy Price nadzorował ofertę rozrywkową operatora, odgrywał kluczową rolę w pierwotnej firmie, rozwijając i nadzorując produkcję takich seriali, jak: Cudowna pani Maisel, Jack Ryan, Patriota, Lato, w którym stałaś się piękna, Lista stacji, Podziemna kolej, Między innymi.

Źródła podają, że prezes telewizji Vernon Sanders restrukturyzuje swoje szeregi po tym, jak w zeszłym roku został mianowany jedynym dyrektorem generalnym nadzorującym zespół telewizyjny. Wraz z restrukturyzacją praca Resteginiego zostanie zlikwidowana, a jego obowiązki zostaną rozdzielone między dyrektora kreatywnego studia, Nicka Peppera i szefową serialu, Laurę Lancaster. Obaj zgłoszą się do Sandersa.

Przedstawiciele Amazona odmówili komentarza.

Ta wiadomość pojawia się po tym, jak Amazon niedawno zakończył pierwszą część planowanej pięciosezonowej serii Władca Pierścieni Serial telewizyjny w pakiecie kosztował firmę około 1 miliarda dolarów, biorąc pod uwagę koszty kapitału własnego, produkcji i marketingu.

Źródła wskazują również, że Restegini, którego odciski palców znajdują się we wszystkich najbardziej udanych programach Amazona, negocjuje umowę produkcyjną z urządzeniem do przesyłania strumieniowego.

Jennifer Salk, prezes Amazon Studios, która niedawno wyznaczyła Sandersa na jedynego prezesa telewizji po tym, jak powierzyła byłemu współprzewodniczącemu Albertowi Chengowi skupienie się na jego obowiązkach jako dyrektor operacyjny, kilkakrotnie restrukturyzowała szeregi kreatywnych nadawcy od czasu objęcia stanowiska. zwolniona cena. Przeszedł na początku 2021 r. zreorganizowany Jej zespół jest spójnym przywództwem zbudowanym na zarządzaniu rozwojem, łańcuchem i własnością intelektualną/talentem. Ówczesny szef dramatu, Restegini, został awansowany na szefa amerykańskiego / globalnego rozwoju, a Amazon rekrutował również Lancastera Alcona, aby służył jako szef serialu.

READ  Długoletni władca WWE Tim White zmarł w wieku 68 lat

Ze swojej strony Bieber Przystąp Po miesiącu restrukturyzacji, która zniosła promocję Restegini, a były szef Legendary TV awansował na nowo utworzoną rolę dyrektora ds. treści w studiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.