Marka Blue Microphones zniknie po 28 latach – Ars Technica

Jeśli szukasz rekomendacji dotyczących mikrofonów USB wśród witryn z recenzjami technicznymi, na pewno zobaczysz na liście niebieski produkt. Została założona w 1995 roku i zdobyła uznanie konsumentów dzięki kultowym projektom, takim jak Snowball i Snowball YetiMarka Blue Microphones stała się dobrze znana, od audiofilów po nowicjuszy, którzy chcą uruchomić swój pierwszy podcast. Ale od teraz marka Blue Microphones przestanie istnieć.

Logitech ogłosił przejęcie Blue Microphones w 2018 roku, 23 lata po utworzeniu firmy przez gitarzystę jazzowego Skippera Wise’a i inżyniera dźwięku Martinsa Saulespurensa. Początkowo firma Blue Microphones instalowała mikrofony z lat 50. i 60. XX wieku, ale ostatecznie zaczęła tworzyć sprzęt dla przemysłu nagraniowego, taki Los Angeles Times Zgłoszone w 2009 roku.

Współzałożyciele Blue powiedzieli Los Angeles Times, że Apple zachęcił Blue do wejścia do przestrzeni mikrofonów komputerowych. Ówczesny globalny kierownik ds. dostaw podobno zachęcał Blue do stworzenia niedrogiego mikrofonu do oprogramowania do nagrywania muzyki. W tym czasie Apple przygotowywał własne oprogramowanie GarageBand. Rezultatem był mikrofon USB Blue Snowball, który, gdy tylko stał się dostępny w sklepach Apple, naprawdę wystartował. Mikrofon stał się bardziej dostępną i niedrogą opcją niż płacenie za sesję studyjną i staje się popularny wśród coraz większej liczby muzyków.

„W porównaniu z innymi budżetowymi mikrofonami pojemnościowymi jakość dźwięku jest nieco słaba, a szumy wydawały się nieco głośne, ale to zdecydowanie krok naprzód w porównaniu z tanimi mikrofonami, które są dostarczane z większością komputerów” — czytamy w recenzji mikrofonu Snowball sporządzonej przez Ars Technica w 2007 roku. .

Blue wypuścił inne mikrofony USB i przyciągnął uwagę hobbystów, recenzentów, streamerów, podcasterów… i firmy Logitech. Kupiłem Logitech Blue za 117 milionów dolarów.

Pięć lat później firma Logitech zrezygnowała z nazwy Blue Microphones na rzecz Yeti, nazwy jednej z najpopularniejszych serii mikrofonów firmy Blue. Mikrofony Yeti będą nadal działać pod szerszym parasolem urządzeń peryferyjnych i akcesoriów Logitech G, które kiedyś były przeznaczone dla graczy i streamerów.

Logitech powiedział przez reddit W czwartek, jak zauważono wcześniej krawędź.

Astro Gaming, która została przejęta przez Logitech w 2017 roku dla jej własnego dobra 85 milionów dolarówa produkty Logitech for Creator pozostaną teraz również pod marką Logitech G. Jednak w przeciwieństwie do produktów Blue i Logitech for Creators marka Astro będzie kontynuowana i Jego strona internetowa nie jest firmą Logitech W chwili pisania tego tekstu jest nadal aktywny.

To posunięcie wydaje się być próbą ujednolicenia szerokiej gamy produktów sprzętowych Logitech dla twórców i graczy, których potrzeby technologiczne mogą czasem się pokrywać.

Oznacza to również, że wszystkie nadchodzące produkty tych marek będą działać w aplikacji G Hub firmy Logitech, co byłoby stosunkowo wygodne, gdyby korzystanie z G Hub było naprawdę przyjemne, a ludzie zakładali, że mają produkty tych marek. Logitech nie dodaje jednak z mocą wsteczną obsługi G Hub do żadnych produktów, które jej nie mają.

W chwili pisania tego tekstu wszystkie mikrofony znane wcześniej jako Blue znajdują się na liście Witryna Logitecha Nazywa się Yeti (na przykład Yeti X zamiast Blue Yeti X). Oczywiście nadal mają fizyczną niebieską metalową plakietkę, ponieważ Logitech nic nie może z tym zrobić, dopóki nie wypuszczą nowej. niebieski Mikrofony Logitech G Yeti.

co jest w imieniu?

Mikrofony Logitech yeti

(Ars Technica może otrzymać wynagrodzenie za sprzedaż z linków w tym poście za pośrednictwem programów partnerskich.)

Dobrą wiadomością dla fanów Blue mic jest to, że Logitech twierdzi, że nie wycofa żadnego ze swoich mikrofonów. Nadal będzie dostępny, ale z mniejszym wskazaniem, że kiedyś pochodził od firmy o nazwie Blue. Ale czy nazwa naprawdę ma znaczenie? Dla współzałożyciela z Łotwy Saulespurens tak.

Według raportu LA Times z 2009 roku, Blue był akronimem od Baltic Latvian Universal Electronics.

„Chciałem po prostu gdzieś wymienić Łotwę” – powiedział Solisborns w Los Angeles Times. „[Blue co-founder] Skipper powiedział, że nazwa powinna być łatwa do zapamiętania, więc powiedział: „Niebieski, nazwijmy to po prostu niebieskim”.

Nazwy mikrofonów nie będą już nosić tego hołdu dla jednego z ich założycieli, co jest ryzykiem w przypadku sprzedaży firmy. Niektórzy mogą pomyśleć, że nazwa Blue pozostanie, ponieważ jest rozpoznawalna i ponieważ Logitech nie pominął innych kupionych marek, takich jak Ultimate Ears i Saitek, jak wskazuje The Verge.

Jednak firma Logitech zachowuje zamiast tego znak towarowy „Yeti” w zakresie mikrofonów. Ale ponieważ mikrofony z nieistniejącym już niebieskim logo nadal są sprzedawane i leżą na biurkach ludzi, nazwa będzie do pewnego stopnia żywa.

READ  Dalej i „duży” Tomb Raider, który dostarczy Amazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.