Matt Rowley ma plan, aby Nebraska odzyskała utraconą przewagę, gdy Spring Ball się zamknie

LINCOLN, Nebraska – Nieunikniona prawda o piłce nożnej w Nebrasce w ciągu ostatnich 70 meczów jest następująca: program się wyczerpał.

To brzydkie słowo – miękki – i nie reprezentuje każdej chwili od połowy sezonu 2016. Zwycięstwo Huskers 24:17 nad Iowa State w listopadzie zeszłego roku było szorstkie i wojownicze, cechy, które definiują twardą drużynę.

Najczęściej jednak Nebraska załamywała się pod presją. Zwrócił się do wymówek, zamiast zobowiązać się do poszukiwania odpowiedzi.

W końcu gracze dostają surową ofertę. Biorą na siebie dużą część winy. Problemy systemowe zaczynają się od góry. Mumie zostały zawiedzione przez trenerów i administratorów.

Miesiące, które minęły od przybycia nowego trenera Matta Rowleya do Nebraski, trzy dni po zwycięstwie w Iowa City, przyniosły uzdrowienie. Rhule pracował szybko, aby przywrócić połączenia w pobliżu domu i wykorzystać żyzne tereny rekrutacyjne.

48-letni trener wzbudził duże zainteresowanie swoim planem pozyskania swojego talentu z firmy Lincoln. Przyciągnął sceptyków swoim konsekwentnym i strategicznym stylem komunikacji. Klinika szkoleniowa Huskers na kampusie w marcu przedstawiła działania w celu wspierania rozmów czynami. Powrót byłego trenera Franka Solicha w tym tygodniu na Memorial Stadium, zorganizowany przez dyrektora sportowego Treva Albertsa – ale także dzięki Rowleyowi – pomoże naprawić ogrodzenia, które zostały ścięte dwie dekady temu.

Ale to wszystko jest rodzajem dekoracji okiennej. Podstawowe problemy, które doprowadziły do ​​28 porażek jednym wynikiem w ciągu ostatnich sześciu sezonów, leżą głęboko pod powierzchnią. Nebraska nie jest miękka, ponieważ zmagała się z zasięgiem lub nie trafiła w cel w docieraniu do sceptyków.

Jak więc program wpadł w kłopoty?

Odpowiedź zaczyna się od tego, że program traci zdolność identyfikowania potencjalnych problemów i bezpośredniego rozwiązywania ich bez poczucia bezbronności pośród wielu rozproszeń, co jest siłą, którą trenerzy Bob Devaney, Tom Osborne i Solich rozwinęli przez 40 lat.

W sobotę o 13:00 fani Nebraski mają szansę podsumować wczesne postępy Rhule, podczas gdy Huskers podkreślają konkurencyjność w corocznym meczu czerwono-białym na zakończenie wiosennego treningu.

READ  Pochwała Draymonda dla Nikoli Jokicia podsyciła wielką grę Joela Embiida przeciwko Warriors

To, jak wygląda konspekt i poziom umiejętności, będzie miało znaczenie. Jak zawsze, będą to historie, które trzeba zobaczyć, dotyczące ludzi i tego, co najważniejsze.

Wszystko to oznacza jednak więcej w sierpniu, kiedy plan jest ustawiony. Najważniejsza dla Rhule’a w pierwszych 20 tygodniach, a zwłaszcza ostatnich pięciu na boisku treningowym, była jego diagnoza tego, co należy zmienić, aby Huskers wrócili do gry twardej, bezlitosnej piłki.

W minioną sobotę, Roll, szukając kawy w swoich szortach i czarnym suwaku Adidasa po drugiej dużej wiosennej potyczce Huskers, opowiedział o swojej próbie odbudowy futbolu w Nebrasce na podstawowym poziomie. Chociaż nie był wyczerpujący, był to najlepszy zarys przedstawiony publicznie przez trenera do tej pory – i być może najlepiej zorganizowane wyjaśnienie podane od czasu, gdy szkoła dołączyła do Wielkiej Dziesiątki prawie 12 lat temu – jak przywrócić Nebraskę i utrzymać się jej. lita krawędź.

Z tych 15 minut wyłoniły się trzy kluczowe przesłania, które mumie z pewnością usłyszą, gdy zostaną powtórzone:

1. Nie relaksuj się. Rhule koncentruje się na swoim ostatnim roku, aby zmusić graczy i sztab Nebraski do nieustannej pracy.

Od razu Roll powiedział, że zauważył atmosferę wokół Huskers, która sprawia, że ​​Lincoln jest „bardzo szczęśliwym miejscem” do gry w piłkę nożną. Gdziekolwiek Rolly i jego gracze się tu udają, są dobrze traktowani.

„Mamy ogromną rzeszę fanów” — powiedział Roll. „Mamy wszystko świetnie. I chcę się tylko upewnić, że rozumieją, że mamy 4-8. To nie jest negatywna rzecz. (Ale) musimy zasłużyć na prawo do powiedzenia, że ​​jesteśmy dobrym zespołem. walczyć o bycie dobrym zespołem”.

Kiedy późnym latem Huskers wprowadzą się do nowego kompleksu za 165 milionów dolarów, ich szatnia, która była już pełna, potroi się; Stół treningowy będzie odzwierciedlał wykwintną restaurację; Wśród bogatych programów w całym kraju wyróżnią się siłownia i strefy regeneracji.

— Nie chcę, żeby nasi ludzie odpoczywali — powiedział Roll. I nie chcę, aby nasi ludzie się relaksowali, czy to w przypadku zatrudniania, czy piłki nożnej. Czasami myślimy: „Och, no wiesz, teraz będzie lepiej”.

READ  Rob Gronkowski ogłasza odejście z NFL

„Nie. Musisz je ulepszyć. Musisz walczyć. „

2. Graj tak, jak ćwiczysz. Roll powiedział, że dwa typy graczy nie spełniają oczekiwań, gdy jesienią zapalają się światła.

Nagle pojawia się w dniu meczu i (niektórzy) faceci są ubrani zupełnie inaczej. Chodzi o program. Jesteś w pewnym sensie liderem ”.

Inni „trzymają się trochę i nie grają tak pewnie, ponieważ po prostu za dużo na tym jeździ”.

Rhule chce, aby mumie nie pasowały do ​​żadnej z tych kategorii. Ile razy w ostatnich latach trenerzy z Nebraski chwalili pracę zawodników w praktyce tylko po to, by źle przekładało się to na grę?

„Bądźcie tymi samymi graczami w dniu naszego meczu” – powiedział Roll.

Zachowuj się jak w każdy wtorek lub środę.

— Latamy dookoła — powiedział Roll. „To jest to, co robimy”.

3. Zrozum sytuację. Rule z dumą mówi, że ukradł co najmniej jedną zasadę trenerowi New England Patriots, Billowi Belichickowi, który był partnerem Carolina Panthers na boisku podczas obozu przygotowawczego zeszłego lata.

Rhule odtworzył scenę z zeszłej soboty na koniec treningu: wrzucił piłkę 9 jardów od linii bramkowej z mumiami skromnymi czterema punktami, dziewięcioma sekundami gry, dwoma dostępnymi przyłożeniami i bez przerw. Obrona zatrzymała się, ale jeden z jej zawodników uderzył pięścią ofensywnego gracza.

Więc Rhule zmusił obronę do ucieczki i powiedział atakującemu, że dostaną jednego bez złapania. Jeśli atak został przekonwertowany, kazał swoim zawodnikom biec do szatni w stylu walk-out. Co zrobili po tym, jak rozgrywający Jeff Sims uderzył Marcusa Washingtona w strefie końcowej. Pozostawiło to obrońców z kwaśnym posmakiem, o którym Rhule ma nadzieję, że nie zapomną następnej jesieni.

„Będziemy grać w gry, w których wszystko się skończy” – powiedział Reul. „I nie chcę, aby nasze tętno przekroczyło limit. Chcę, żebyśmy byli tam 100 razy.”

READ  Kij przejmuje Puljujarvi od Mzitiri

Scenariusz deflacyjny dla obrony jest podobny do tego, który tak często zatapiał Nebraskę w ciągu ostatnich sześciu lat.

„To nie było nic fizycznego”. Rhule powiedział, że to błąd praktyki. „To było po prostu mentalne, bycie świadomym sytuacji i robienie właściwych rzeczy. Myślę, że dobre drużyny robią dobre rzeczy, a złe drużyny robią złe rzeczy. „

Rhule zignorował prośby o przeniesienie się do domu w zeszłą sobotę, kiedy wiatr w porywach osiągał prędkość 35 mil na godzinę, a temperatura spadła do 40 stopni.

Powiedział: „Wychodzimy”. „Tutaj gramy”.

Powiedział graczom ofensywnym, aby wyobrazili sobie niewygodne warunki w stanie Michigan pod koniec sezonu. Obronie kazano wyobrazić sobie, że zmierzy się z Iowa w domu dzień po Święcie Dziękczynienia. Obie gry są w harmonogramie w 2023 roku.

„Zawsze staram się dostarczać wizję” — powiedział Roll.

Jeśli jest zimna sobota, jak pokazuje prognoza pogody, niech tak będzie.

W czwartek przeniósł 14 z 15 wiosennych sesji treningowych w Nebrasce z ich zwykłego porannego przedziału czasowego na wieczór na Memorial Stadium. Rhule planował wykorzystać całą próbę do wykopania scenariuszy, po czym miał nadzieję przeanalizować występ Huskers podczas sesji filmowej z orkiestratorami Marcusem Satterfieldem i Tonym White’em.

Powiedział, że świadomość sytuacyjna i samoświadomość są niezbędne do odniesienia sukcesu.

Według Rhule te miary postępu, połączone ze spójnym przekazem – nie relaksuj się, graj tak, jak trenujesz, zrozum sytuację – będą trwałe. Kiedy mumie się odwrócą, czeka na nie kolejne wyzwanie.

„To nie staje się łatwiejsze”, powiedział na początku tego miesiąca. „W życiu zaczynamy szukać światła na końcu tunelu. To dopiero początek. Wiosna już nigdy nie będzie taka łatwa.”

Miękki, jeśli jego styl się sprawdza, należy już do przeszłości.

(Zdjęcie: Matt Rowley: Stephen Branscombe/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.