Media państwowe wyjaśniają, dlaczego Hu Jintao opuścił zjazd partii | wiadomości ze świata

po, po Chinypoprzedni prezydent Hu Jintao Nieoczekiwanie został wyprowadzony z ceremonii zamknięcia Konferencji Zarządzającej partii komunistycznej Państwowe media podały w sobotę, że ukradł nagłówki gazet, kiedy został usunięty „nie poszło dobrze”.

„Reporter Xinhuant, Liu Jiaowen, dowiedział się, że Hu Jintao nalegał na udział w sesji zamykającej… pomimo faktu, że ostatnio poświęcił trochę czasu na powrót do zdrowia” – powiedział Xinhua na Twitterze.

„Kiedy nie czuł się dobrze podczas sesji, jego personel dla jego zdrowia eskortował go do pokoju obok miejsca spotkania, aby odpocząć. Teraz jest znacznie lepszy” – dodała.

Pod koniec tygodniowego spotkania w Pekinie rządząca partia Chin zatwierdziła gruntowne zmiany w gabinecie, w wyniku których wielu czołowych urzędników – w tym premier Li Keqiang – ustąpiło, pozwalając prezydentowi Xi Jinpingowi na wyznaczenie nowych sojuszników.

Jednak w nieoczekiwanym ruchu, który przerwał obrady w Wielkiej Sali Ludowej, były przywódca Hu Jintao został usunięty z ceremonii zamknięcia.

W klipie wideo, który stał się wirusowy w mediach społecznościowych, wątły 79-latek wydawał się niechętnie opuszczać pierwszy rząd, gdy siedział obok Xi.

Jest już pewne, że Xi zostanie ujawniony jako sekretarz generalny w niedzielę, wkrótce po pierwszym posiedzeniu nowego Komitetu Centralnego.

To pozwoliłoby Xi przejść na trzecią kadencję prezydenta Chin, co ma zostać ogłoszone podczas corocznych sesji legislacyjnych rządu w marcu.

(z wejściem z AFP)


READ  Norwegia aresztuje aktywistów blokujących rosyjski tankowiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.