Mercedes-Benz dodaje ChatGPT do samochodów dla poleceń głosowych AI

Niemiecki producent samochodów Mercedes-Benz ogłosił w czwartek, że doda chatbota ChatGPT OpenAI do swoich samochodów za pośrednictwem programu pilotażowego dla funkcji Mercedes-Benz User Experience (MBUX) w swoich samochodach, umożliwiając sterowanie głosowe oparte na sztucznej inteligencji i dodatkowe funkcje.

Beta rozpocznie się w piątek, 16 czerwca i potrwa trzy miesiące. Kierowcy, którzy chcą dołączyć do wersji beta, muszą po prostu zapytać o to swój samochód, aby rozpocząć. Inicjatywa będzie ograniczona do rynku amerykańskiego.

Mercedes-Benz powiedział, że popularny chatbot pojawi się w jego samochodach za pośrednictwem Microsoftu Usługa Azure OpenAI Wprowadzony na rynek przez giganta technologicznego w marcu. podczas gdy został dodany czat Jest to nowy asystent głosowy MBUX i funkcja „Hej Mercedes”, wprowadzona w 2018 roku w Mercedes-Benz Klasy A.

„Sztuczna inteligencja wydaje polecenia głosowe w samochodzie” — powiedział przedstawiciel handlowy Mercedes-Benz w Carlsbad w Kalifornii. Rozszyfrować„Porozmawiasz więc bezpośrednio z samochodem”.

„Asystent głosowy pozwala kierowcom zmieniać temperaturę w samochodzie, odtwarzać muzykę czy regulować nawigację” – powiedział sprzedawca, dodając, że polecenia działają tylko wewnątrz samochodu.

Aplikacja Mercedes Benz pokazująca funkcjonalność ChatGPT. Zdjęcie: Mercedes-Benz

Podczas gdy obecna wersja funkcji „Hej Mercedes” może odpowiadać na pytania, aktualizacja do dużego modelu językowego ChatGPT ma na celu uczynienie odpowiedzi bardziej intuicyjnymi. Jednak powszechne obawy dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności narzędzi sztucznej inteligencji mogą powodować niepokój niektórych właścicieli Benza.

Dla kierowców Mercedes-Benz, którzy nie czują się komfortowo z ChatGPT w swoich samochodach, firma twierdzi, że ochrona danych jest najwyższym priorytetem. Firma dodała, że ​​ChatGPT będzie działać w „kontrolowanej chmurze”, w której producent samochodów monitoruje potencjalne zagrożenia i sposoby ulepszania systemu.

„Integracja ChatGPT z firmą Microsoft w kontrolowanym środowisku chmurowym jest kamieniem milowym na naszej drodze do uczynienia z naszych samochodów centrum cyfrowego życia naszych klientów” — powiedział Marcus Schäfer, dyrektor ds. technologii w Grupie Mercedes-Benz. Jeden wielki cel: przedefiniowanie relacji z Twoim Mercedesem”.

READ  Gry PlayStation Plus na marzec podobno zostały ujawnione wcześnie

Mercedes-Benz, który nie jest obcy testowaniu technologii w swoich samochodach, na początku 2020 roku nawiązał współpracę z brytyjskim startupem typu blockchain, aby zmniejszyć emisję CO2 w swoim łańcuchu dostaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.