Meta cena akcji skacze po przebiciu zysków za pierwszy kwartał, Zuckerberg zachwala sztuczną inteligencję

Akcje Meta skoczyły w czwartek po tym, jak zarobki giganta technologicznego przebiły oczekiwania Wall Street.
Noaha Bergera/Getty Images

  • Akcje Meta wzrosły w czwartek o 14% po tym, jak zyski przebiły oczekiwania Wall Street.
  • Gigant mediów społecznościowych odnotował wzrost przychodów po trzech kolejnych kwartałach spadków.
  • Dyrektor generalny Mark Zuckerberg promował sztuczną inteligencję i zobowiązał się do obniżenia kosztów podczas „roku wydajności” Meta.

Akcje Meta Platforms skoczyły w czwartek po gigantze technologicznym zysk za I kw Przekroczyły oczekiwania Wall Street. Dyrektor generalny Mark Zuckerberg również zachwalał plany giganta technologicznego dotyczące sztucznej inteligencji, obiecując utrzymanie kosztów na niskim poziomie przy jednoczesnym posiadaniu Facebooka, WhatsApp i Instragram. „Ogólna wydajność”.

Akcje giganta mediów społecznościowych wzrosły o 14% przed dzwonkiem otwarcia, handlując po mniej niż 239 USD za akcję o 9 rano ET.

Inwestorzy wzmocnili Meta po tym, jak po środowym dzwonku zamknięcia odnotowała zysk w wysokości 2,20 USD na akcję, pokonując 2,03 USD na akcję, których oczekiwali analitycy, według Refinitiv. Jej przychody również wzrosły o 3% rok do roku do 28,65 mld USD, odwracając trzy kolejne kwartały spadków.

W Telefon po zarobkachMark Zuckerberg pochwalił wysiłki firmy w dziedzinie sztucznej inteligencji i zapowiedział ograniczenie wydatków. Założyciel i CEO Meta Rekomendacje AI sprawiły, że ludzie spędzają ponad 24% czasu na Instagramie Odkąd TikTok wypuścił swojego konkurenta Reels.

Dodał, że planuje spowolnić zatrudnienie w 2023 r., aby kontrolować koszty. Mita zwolniła już dziesiątki tysięcy pracowników z powodu kilku rund redukcji zatrudnienia.

„Kiedy zaczynaliśmy ten biznes w zeszłym roku, nasz biznes nie radził sobie tak dobrze, jak bym chciał” – powiedział analitykom Zuckerberg. „Ale teraz coraz częściej wykonujemy tę pracę z pozycji siły”.

Dodał: „Nawet gdy nasza sytuacja finansowa się poprawia, nadal uważam, że spowolnienie zatrudniania, spłaszczenie naszej struktury zarządzania, zwiększenie udziału procentowego naszej firmy pod względem technicznym i bardziej rygorystyczne ustalanie priorytetów projektów poprawi szybkość i jakość naszej pracy”.

Meta była jedną z najlepiej radzących sobie akcji w 2023 roku. Od początku roku wzrosła o 74%, zanim środowe dobre wyniki spowodowały kolejny rajd.

Jeśli jego zyski utrzymają się do czwartkowego zamknięcia, zwiększy kapitalizację rynkową o prawie 80 miliardów dolarów.

Czytaj więcej: Mark Zuckerberg mówi, że ludzie spędzali 24% więcej czasu na Instagramie po tym, jak Meta wprowadziła rolki napędzane sztuczną inteligencją

READ  Rezerwa Federalna prawdopodobnie nie obniży stóp procentowych w tym roku. Dlaczego to dobra wiadomość dla rynków?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.