Meta Facebook zgadza się na rozstrzygnięcie pozwu o ochronę danych

Pojawi się logo Meta Platforms Inc. Na swoim stoisku, na konferencji Viva Technology poświęconej innowacjom i startupom, w centrum wystawienniczym Porte de Versailles w Paryżu, Francja, 17 czerwca 2022 r. REUTERS / Benoit Tessier

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

26 sierpnia (Reuters) – Akta sądowe pokazują, że Facebook stowarzyszony z Meta Platforms zgodził się zasadniczo na rozstrzygnięcie pozwu w sądzie federalnym w San Francisco o odszkodowanie za umożliwienie stronom trzecim, w tym Cambridge Analytica, dostępu do prywatnych danych użytkowników.

Warunki finansowe nie zostały ujawnione w piątkowym zgłoszeniu, w którym zażądano od sędziego opóźnienia pozwu zbiorowego o 60 dni, dopóki prawnicy powoda i Facebooka nie zakończą pisemnej ugody.

Czteroletni pozew twierdził, że Facebook naruszył przepisy dotyczące prywatności konsumentów, udostępniając dane osobowe użytkowników stronom trzecim, takim jak wygasła brytyjska polityczna firma konsultingowa Cambridge Analytica.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Facebook powiedział, że jego praktyki dotyczące prywatności są zgodne z ujawnionymi przez niego ujawnieniami i „nie wspiera żadnych roszczeń prawnych”.

Facebook i jego prawnicy z Gibson i Dunn & Crutcher nie odpowiedzieli od razu na prośbę o więcej szczegółów na temat ugody.

Z dwóch kancelarii prawnych reprezentujących powodów Keller Rohrback nie skomentował, podczas gdy Bleichmar Fonte i Old odmówili komentarza.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe sprawozdania Evy Matthews i Praveen Paramasivam w Bengaluru; Edytowane przez Adityę Sony

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Ropa Brent osiągnęła najniższy poziom przed inwazją ukraińską w obawie przed recesją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.