Meta twierdzi, że dzisiejsze sieci komórkowe nie są gotowe na metawirusy

Dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, przemawia podczas wirtualnego wydarzenia Facebook Connect, gdy firma ogłosiła zmianę marki na Meta w Nowym Jorku 28 października 2021 r.

Michael Nagel | Bloomberg | Obrazy Getty

martwywcześniej znany jako Facebook, powiedział, że jego wielka ambicja zbudowania ostatecznego „metawersum” nie byłaby możliwa, gdyby nie było drastycznych ulepszeń w dzisiejszych sieciach komunikacyjnych.

Metaverse to modne hasło reklamowane jako kolejna wielka rzecz w technologii. Ogólnie rzecz biorąc, koncepcja odnosi się do płynnego wirtualnego świata, w którym ludzie mogą pracować, robić zakupy i bawić się z kolegami, przyjaciółmi i rodziną.

Sieci domowe i komórkowe nie są jeszcze gotowe na Metaverse, powiedział w poniedziałek Dan Rabinowitz, wiceprezes ds. komunikacji w firmie Meta, podczas Mobile World Congress.

„Ściśle współpracujemy z naszymi kolegami, aby pomyśleć o kolejnym kroku w zakresie innowacji”, powiedział, dodając, że Meta współpracuje również z partnerami komórkowymi.

„Jeśli naprawdę spojrzysz na tempo innowacji w świecie telekomunikacji, w porównaniu z innymi rynkami, trudno będzie działać szybciej w tym obszarze” – powiedział Rabinowitz. „Jedną z rzeczy, które próbowaliśmy zmienić, jest ta ścieżka innowacji”.

Chociaż nie ma jeszcze prawdziwego metawersu, w przygotowaniu jest kilka wczesnych projektów, które dają pewien wgląd w to, o co w tym wszystkim chodzi. Zestaw słuchawkowy Meta Oculus VR został okrzyknięty bramą do niektórych z tych nowych doświadczeń metaverse. Ale eksperymenty wymagają małych opóźnień i wyższych prędkości wysyłania i pobierania.

„Musimy opracować wspólny język dotyczący wydajności sieci” – powiedział Rabinowitz. „W rzeczywistości jesteśmy wielkimi zwolennikami skalowania jako fundamentu w następnej fazie pracy”.

„Stworzenie prawdziwego poczucia obecności w wirtualnych światach dostarczanych do inteligentnych okularów i zestawów VR będzie wymagało ogromnych postępów w łączności” – powiedział w niedzielnym oświadczeniu Mark Zuckerberg, założyciel i dyrektor generalny Meta.

Powinno to być „większe niż jakakolwiek ze zmian, które widzieliśmy wcześniej”, powiedział Zuckerberg, dodając, że rzeczy takie jak immersyjne strumieniowanie wideo na dużą skalę będą wymagały zupełnie nowych rodzajów sieci.

READ  Firmy, które płacą za aborcję podróżują: Tesla, Amazon, Citi na małej, ale rosnącej liście

W odpowiedzi wiceprezes wykonawczy AT&T, David Christopher, powiedział CNBC, że 5G jest wdrażane szybciej niż 4G, dodając, że są „ogromne inwestycje wśród operatorów”.

Twierdził, że sieci faktycznie oferują niskie opóźnienia, stabilne prędkości i wysoką przepustowość. „To poprawi się tylko w ciągu następnej dekady, aby obsługiwać wiele przypadków użycia w wielu branżach, w tym immersyjne i podobne do planu” — powiedział Christopher.

„W miarę ewolucji Metaverse będzie opierać się na innowacjach i interoperacyjności w wielu sektorach, z zaawansowaną łącznością 5G jako kluczowym elementem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.