Mgła w Pensylwanii: Pileup zabija 6, 80 pojazdów, które utknęły, mówi policja

Według ostatecznych danych zawartych w raporcie, w wypadku uczestniczyło 39 pojazdów użytkowych i 41 samochodów osobowych, co jest wynikiem wyższym niż wcześniejsze szacunki. Liczba zgonów z sześciu to co najmniej trzy, więcej niż poprzednie szacunki sekcji zwłok.

Mgła Słowo oznaczające powagę Umiarkowane do silnych opadów śniegu, definiowane jako silne, silne wiatry przyziemne i burze z piorunami. Akumulacja śniegu może być znaczna.

W poniedziałek o północy kamienie milowe przyniosły gęstą mgłę i śnieg na autostradę międzystanową 81 w pobliżu 116, a widzenie i przyczepność były prawie niemożliwe. Filmy pokazują samochody i półciężarówki jeżdżące na łyżwach po autostradzie, tworząc reakcję łańcuchową wypadków i spinoutów.

Dwa tuziny firm straży pożarnej zareagowały na wypadek, w którym zapaliło się kilka pojazdów, powiedział John Flickley, zastępca koordynatora ds. zarządzania kryzysowego w hrabstwie Schuilkill.

National Weather Service ostrzegała przed opadami śniegu w wielu częściach hrabstwa i Pensylwanii do godziny 13:30.

W momencie katastrofy dla miejsca katastrofy nie wydano żadnego ostrzeżenia o mgle. Jednak w oparciu o dane radarowe przeanalizowane przez meteorologów CNN, w pobliżu spadł krótki śnieg na I-81. W okolicy wiał wiatr z prędkością 20 mil na godzinę.

Co pokazują filmy

Mike Moe był jedną z ofiar i nagrał incydent. Powiedział CNN, że jechał I-81, kiedy zjechał ładowarką do dodge’a na pobocze autostrady, ponieważ trudno było zobaczyć drogę przez śnieg i mgłę.

„Myślałem, że będzie w porządku. Myślałem, że samochody z tyłu zwolnią, ale nikt nie zwolnił. Po prostu się akumulowali” – powiedział CNN.

Moi wysiadł z samochodu, zszedł z drogi i zaczął filmować serię samochodów i ciężarówek ślizgających się między stanami i zderzających się z tyłami innych pojazdów.

Czym są zamiecie śnieżne i dlaczego są bardziej niebezpieczne niż zamiecie śnieżne

Na filmie czarny sedan zderzył się na autostradzie; Biały 18-kołowiec zderzył się z tyłem dwóch innych pojazdów; Pozostałe dwa samochody jadą z tyłu 18-kołowca; A z drogi zjeżdża minivan. Potem jakiś pojazd wpadł w gruzy i zderzył się z czarnym sedanem i samochodem Moin. „Uważaj!”

READ  6 stycznia dane z Białego Domu zostały przeniesione do Izby, wykazując 7-godzinną lukę w danych telefonicznych Trumpa.

Wideo pokazuje, że na drodze z płonącej ciężarówki wydobywała się ogromna mgiełka dymu. Moye nie został ranny, powiedział CNN.

Inne filmy pokazują następstwa stosu. Ujęcia sceny z drona pokazują dziesiątki samochodów i ciężarówek skierowanych w różnych kierunkach na całej drodze.

Filmy innego kierowcy, Pasi Sidłowskiego, pokazują pojazdy rozrzucone po autostradzie, na poziomie gruntu.

Pooja Salhotra i Judson Jones z CNN przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.