Microsoft tymczasowo ograniczony w przejęciu Activision Blizzard, Judge Rules

Sąd federalny wydał tymczasowy zakaz zbliżania się, który uniemożliwi Microsoftowi sfinalizowanie transakcji przejęcia Activision Blizzard o wartości 68,7 miliarda dolarów – przynajmniej na razie. Federalna Komisja Handlu złożyła w poniedziałek skargę, domagając się nakazu, nakazu wstępnego i sądu Zgoda o wydanie nakazu, podczas gdy jest to uważane za nakaz. Jeśli sądy również wydają nakaz, FTC będzie miała możliwość wniesienia sprawy sądowej przed zawarciem jakiejkolwiek umowy.

W wyniku dzisiejszego postanowienia Microsoft i Activision nie mogą sfinalizować przejęcia przed „po godzinie 23:59 czasu PST piątego dnia roboczego po orzeczeniu sądu w sprawie wniosku FTC o wydanie nakazu wstępnego” lub daty określonej przez sąd (w zależności od tego, która data jest później). Sąd zaplanował również rozprawę dowodową w sprawie wstępnego nakazu na 22-23 czerwca, więc jest bardzo mało prawdopodobne, aby te firmy sfinalizowały transakcję w tym miesiącu.

— powiedział rzecznik Microsoftu David Cuddy w oświadczeniu skierowanym do firmy Microsoft krawędź. „Tymczasowy zakaz zbliżania się ma sens, dopóki nie otrzymamy decyzji sądu, która postępuje szybko”.

Microsoft i Activision ogłosiły planowaną akwizycję w styczniu 2022 r., a w kolejnych miesiącach przeszły masową kontrolę regulacyjną. Chociaż unijne organy regulacyjne zatwierdziły transakcję w maju, brytyjskie organy regulacyjne zablokowały transakcję w kwietniu (od decyzji Microsoft się odwołał), a Federalna Komisja Handlu pozwała w grudniu w kolejnej próbie zablokowania transakcji.

Technicznie rzecz biorąc, transakcja ma zostać sfinalizowana przed terminem 18 lipca. Jeśli umowa nie zostanie renegocjowana w celu przedłużenia tego terminu, Microsoft jest zobowiązany zapłacić Activision Blizzard 3 miliardy dolarów opłaty za zerwanie.

Aktualizacja 13 czerwca, 22:04 ETDodano oświadczenie firmy Microsoft.

READ  Historia logo Elona Muska „X”, które może zastąpić Twittera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.