Microsoft zachowa Call of Duty na PlayStation „przez kilka kolejnych lat”

Microsoft zobowiązuje się do zachowywania plików Wezwanie do służby na PlayStation „jeszcze przez kilka lat” po obecnej umowie marketingowej Sony z Activision. Dyrektor generalny Microsoft Gaming i prezes Xbox, Phil Spencer, przysiągł w liście napisanym do prezesa PlayStation Jima Ryana na początku tego roku i jest to najwyraźniejszy znak tego. Wezwanie do służby Wtedy nie zniknie nagle z platform PlayStation Transakcja Microsoftu 68,7 miliarda dolarów Zatwierdzone przez regulatorów.

„W styczniu przedłożyliśmy podpisaną umowę z Sony, aby to zapewnić Wezwanie do służby na PlayStation, z takimi samymi funkcjami i zawartością, przez co najmniej kilka lat poza obecną umową Sony, ofertę wykraczającą poza typowe konwencje branży gier” – powiedział dyrektor generalny Microsoft Gaming Phil Spencer w oświadczeniu dla krawędź.

Dokładnie ile lat? Wezwanie do służby Gwarancja na PlayStation wciąż nie jest do końca jasna, ale Bloomberg Pierwotnie wspomniany Na początku tego roku Microsoft zobowiązał się do jego wydania Wezwanie do służby na PlayStation „przez co najmniej kolejne dwa lata”, co sugeruje, że umowa marketingowa Sony dotycząca franczyzy może wygasnąć w 2024 roku. Wtedy Microsoft Publicznie popełnione w lutym zapisać Wezwanie do służby Dostępne na PlayStation po obecnej umowie iw przyszłości.

Call of Duty to jedna z najlepiej sprzedających się serii Activision.
Zdjęcie: Activision

Wezwanie do służby Fani wciąż spierają się, czy Microsoft mógłby technicznie uczynić grę ekskluzywną dla Xbox, gdyby umowa Activision Blizzard została sfinalizowana. Najnowsze oświadczenie Microsoftu nie odnosi się do tego, co dzieje się po tych „wielu kolejnych latach”, ale firma jest wyraźnie gotowa na gwarancję Wezwanie do służby na PlayStation dłużej niż zwykle.

Częścią tego zobowiązania będzie złagodzenie obaw regulatorów, którzy analizują przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft za 68,7 miliarda dolarów. prawnicy Sony i Microsoft kłócą się o znaczenie Wezwanie do służby W dokumentach przedłożonych regulatorowi Rady Administracyjnej Obrony Gospodarczej Brazylii (CADE) jest to wyraźnie kwestia sporna.

Sony twierdzi, że innym deweloperom trudno będzie stworzyć franczyzę rywalizującą z Activision Wezwanie do służby I wyróżnia się jako „kategoria gier sama w sobie”. Microsoft przekonuje, że nie jest tak ważny jak jego konkurencja. Właściwie gdzieś pośrodku. Microsoft argumentował również w tych dokumentach, aby CADE nie rozpowszechniało gier takich jak Wezwanie do służby W konkurencyjnych sklepach konsolowych firma „po prostu nie będzie opłacalna”.

Microsoft twierdzi, że strategia niedystrybucji gier Activision Blizzard na konkurencyjne konsole będzie opłacalna tylko wtedy, gdy gry będą w stanie przyciągnąć dużą liczbę graczy do ekosystemu Xbox, generując przychody, aby zrekompensować straty wynikające z braku sprzedaży tych gier na konkurencyjnych konsolach.

Nadchodząca gra Bethesdy Starfield jest teraz dostępna wyłącznie na Xbox i PC.
Zdjęcie: Bethesda

Obawy dotyczące wyłączności na konsolę Xbox dla Wezwanie do służby Został również zapalony po Microsoft nabył Bethesdę w zeszłym roku. Microsoft obiecał zachować istniejące umowy umowne z Sony przez okres Pętla śmierci na PlayStation, ale robił to dalej Redvale A gwiezdne pole Wyłącznie na Xbox i PC.

Wezwanie do służby Kwestie konkurencji odgrywają również dużą rolę w brytyjskim Urzędzie ds. Konkurencji i Rynków (CMA). Przenieś się, aby zbadać umowę Microsoft Activision Blizzard Bliższy. CMA przechodzi do dochodzenia w fazie 2, w ramach którego zostanie powołany niezależny panel w celu ustalenia, czy kontrola Microsoft nad grami takimi jak Wezwanie do służby A świat puszek Może zaszkodzić konkurentom.

walka skończona Wezwanie do służby Pomiędzy Xbox i PlayStation istnieje od tak dawna, jak długo istnieje franczyza. Sony słynie z zabezpieczania transakcji Więcej Wezwanie do służby Zawartość do pobrania dla fanów PlayStation w 2015 roku, po tym, jak Xbox był tradycyjnym domem dla Wezwanie do służby. Ta walka z pewnością będzie kontynuowana, podczas gdy prawnicy Microsoftu i Sony nadal będą się o to kłócić Wezwanie do służbya organy regulacyjne próbują określić, jak ważne jest to naprawdę.

READ  Pojawia się pierwsza recenzja procesora Intel Core i9-13900K „Raptor Lake” w sprzedaży detalicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.