„Midnights” Taylora Swifta bije rekordy w USA – Billboard

Taylor Swift’s środek nocy Po pierwszym dniu premiery zrobił rekordowy start w Stanach Zjednoczonych.

Według wstępnych doniesień Luminate, album, który ukazał się 21 października, sprzedał się w Stanach Zjednoczonych pierwszego dnia w ponad 800 000 egzemplarzy we wszystkich dostępnych formatach (cyfrowe pobieranie wielu albumów, płyty CD, warianty winylowe i kasetowe). Nagrał już największy tydzień sprzedaży od 2017 roku, najlepiej sprzedający się album w 2022 roku, i ustanowił współczesny rekord sprzedaży albumów winylowych na tydzień.

Uprawnienia do podświetlania danych obrazWykresy tygodniowe.

Najlepiej sprzedający się album 2022 Dzień później: środek nocy„Początkowa suma sprzedaży sprawia, że ​​jest to najlepiej sprzedający się album roku 2022. Wcześniej był to najlepiej sprzedający się album roku 2022, YTD. Harry’ego StilesaDom Harry’egoz 620 000 egzemplarzy sprzedanych w tygodniu kończącym się 13 października.

Powinna środek nocyLiczba sprzedaży wzrośnie w nadchodzących dniach, ponieważ tydzień śledzenia kończy się w czwartek 27 października. Ostateczna liczba sprzedaży grupy ma zostać ogłoszona w niedzielę, 30 października, wraz z oczekiwanym dużym debiutem w wielu wskaźnikach 200. płyta Lista albumów (z dnia 4 listopada). jeśli środek nocy Debiutując na pierwszym miejscu na liście Billboard 200, będzie reprezentować jedenasty szczytowy wysiłek Swifta.

Billboard 200 przedstawia najpopularniejsze albumy tygodniowo w Stanach Zjednoczonych na podstawie zużycia multimetru mierzonego w jednostkach równoważnych albumom, zagregowanych według Luminate. Jednostki obejmują sprzedaż albumów, odpowiedniki utworów (TEA) i odpowiedniki albumów przesyłanych strumieniowo (SEA). Każda jednostka to 1 sprzedaż albumu, 10 sprzedanych pojedynczych utworów z albumu, 3750 obsługiwanych reklam lub 1250 oficjalnych/subskrypcyjnych dźwięków na żądanie generowanych przez utwory z albumu. dla wszystkich wykresów biuletyn InformacyjnyŚledź @Billboard i billboardcharts na Twitterze i Instagramie.

Informacje o początkowej i równoważnej aktywności nadawania albumu, dostarczone przez Luminate, zostaną ogłoszone w nadchodzących dniach.

READ  Dzisiejszy program: Justin Sylvester wyjaśnia, dlaczego wykopał Jennę Bush Hager na żywo

Największy tydzień sprzedaży każdego albumu od czasu Swift reputacja W 2017 roku: W ciągu zaledwie jednego dnia sprzedaży, środek nocy Nagrywa największy tydzień sprzedaży dowolnego albumu w USA od czasu Swift reputacja po raz pierwszy Z 1,216 mln sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu (do 16 listopada 2017 r.).

reputacja Był to również ostatni album, który sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy w ciągu tygodnia w Stanach Zjednoczonych, co w ostatnich latach stało się coraz trudniejsze do osiągnięcia, ponieważ konsumenci przestawiają się na konsumpcję muzyki za pośrednictwem usług przesyłania strumieniowego. (Roczna sprzedaż albumów w USA malała co roku w latach 2012-2020.)

Odkąd Luminate zaczął monitorować sprzedaż muzyki w 1991 roku, w 23 przypadkach – w 21 różnych albumach – album sprzedał się co najmniej 1 milion egzemplarzy w ciągu jednego tygodnia. jeden z tych albumów, Adele’s 25W ciągu trzech tygodni sprzedano ponad milion.

Rekord sprzedaży winyli w czasach współczesnych: dodatkowy, środek nocy Z łatwością bije współczesny rekord sprzedaży tygodniowych albumów winylowych w Stanach Zjednoczonych, do tej pory sprzedano ponad 400 000 egzemplarzy. To największy tydzień dla albumu winylowego od czasu, gdy Luminate zaczął śledzić sprzedaż muzyki w 1991 roku. Dom Harry’ego po raz pierwszy z 182 000 kopii winylu (tydzień kończący się 26 maja 2021 r.).

środek nocyWstępne dane sprzedaży brutto obejmują wszystkie zamówienia w przedsprzedaży albumów, które zostały zrealizowane do klientów do 21 października, a także tradycyjne wyprzedaże w sklepach wygenerowane w dniu premiery.

środek nocy Pojawił się po miesiącach wstępnej promocji i przedsprzedaży – a początkowa liczba sprzedaży jest wzmocniona przez szereg wydań i wariantów dostępnych dla albumu.

środek nocy Dostępne do zakupu w Standard Digital Album (Clean & Candid), iTunes Exclusive Edition z dodatkowym utworem (Clean & Candid), cztery wydania Standard CD (każde z inną okładką, Clean & Candid), cztery winylowe wersje LP (każda z inną okładka i kolorowy winyl) oraz kaseta z taśmą.

READ  Dee Snider wspiera Ukraińców hasłem „nie weźmiemy”, ale nie antyszczepionkami

Target sprzedaje również ekskluzywną wersję albumu „Lavender” na CD i kolorowym winylowym LP, z trzema dodatkowymi utworami na CD.

Dodatkowo, w tygodniach poprzedzających wydanie, Swift’s Webstore sprzedawał zamówienia na podpisane kopie swoich czterech standardowych albumów CD i czterech standardowych płyt winylowych. środek nocy Dostępny również w zestawie deluxe, do którego dołączona jest płyta CD z wydaniem albumu i koszulka z logo Swift, wyłącznie dla posiadaczy kart Capital One.

trzy godziny później środek nocy Po jego przybyciu Swift wydał wersję deluxe albumu z siedmioma dodatkowymi utworami (łącznie 20 utworów) dla serwisów streamingowych i sprzedawców cyfrowych (z najnowszym wydaniem zawierającym cyfrowy notatnik).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.