Międzynarodowy Fundusz Walutowy wskazuje na przeszkody związane z restrukturyzacją zadłużenia i mówi, że zakaz kryptowalut powinien być opcją

BENGALURU (Reuters) – Szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego powiedział w sobotę, że G20 ma pewne różnice w kwestii restrukturyzacji zadłużenia gospodarek borykających się z trudnościami, dodając, że zakazanie prywatnych kryptowalut powinno być opcją.

Prezydencja Indii w G20 przypada na czas, gdy ich południowoazjatyccy sąsiedzi, Sri Lanka, Bangladesz i Pakistan, pilnie szukają finansowania z Międzynarodowego Funduszu Walutowego w związku ze spowolnieniem gospodarczym spowodowanym pandemią COVID-19 i wojną rosyjsko-ukraińską.

Chiny, największy na świecie dwustronny wierzyciel, wezwały w piątek grupę największych gospodarek do przeprowadzenia uczciwej, obiektywnej i dogłębnej analizy przyczyn globalnych problemów z zadłużeniem, ponieważ narastają żądania pożyczkodawców, aby podjęli duże działania lub zaakceptowali straty. pożyczki.

Dyrektor zarządzająca MFW, Kristalina Georgieva, powiedziała dziennikarzom po przewodniczeniu okrągłemu stołowi z ministrem finansów Indii Nirmalą Sitharamanem: „Jeśli chodzi o restrukturyzację zadłużenia, chociaż nadal istnieją pewne nieporozumienia, mamy teraz globalny okrągły stół dotyczący długu państwowego, który bierze pod uwagę wszystkich wierzycieli publicznych”. ”.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

„Właśnie zakończyliśmy sesję, na której było jasne, że istnieje obowiązek pokonywania różnic z korzyścią dla państw”.

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała, że ​​spotkanie nie przyniosło „wyników”, głównie organizacyjnych.

Dalsze dyskusje w komitecie, w skład którego wchodzą główni wierzyciele dwustronni, w tym Chiny, Indie i kraje G7 oraz kilka krajów-dłużników, zaplanowano w okolicach wiosennych spotkań Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego w kwietniu.

„Z pewnością doszliśmy do porozumienia, że ​​jest to przydatne forum” – powiedziała Yellen Reuterowi w wywiadzie. – Nie możemy się doczekać udziału w nim.

OGRANICZENIA KRYPTO

Oprócz restrukturyzacji zadłużenia, regulacja kryptowalut jest kolejnym priorytetowym obszarem dla Indii, z czym zgodziła się Georgieva.

„Musimy odróżnić cyfrowe waluty banku centralnego wspierane przez państwo od stablecoinów, prywatnych aktywów kryptograficznych” – powiedziała Georgieva.

READ  Podróżujący czwartego lipca stają w obliczu tysięcy opóźnień i odwołań lotów oraz rosnących cen paliwa w USA

„Musi istnieć bardzo silna presja na regulacje… Jeśli regulacja zawiedzie, jeśli będziesz to robić powoli, nie powinniśmy odchodzić od stołu, zakazując tych aktywów, ponieważ może to stworzyć zagrożenie dla stabilności finansowej”.

Yellen powiedziała, że ​​nie sugeruje „całkowitego zakazu działalności związanej z kryptowalutami, ale konieczne są silne ramy regulacyjne”.

(Raport Aftab Ahmed, Sarita Chaganti Singh i Shivangi Acharya); Pisanie przez Sudipto Ganguly; Pod redakcją Krishny N. Dasa i Williama Mallarda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.