Minecraft nie ma wersji na PS5, ponieważ Sony nie wysłało Microsoft Dev Kits, mówi Phil Spencer

Szef Xbox, Phil Spencer, obwinia Sony za brak oryginalnej wersji gry Minecraft na PlayStation 5. Podczas części próbnej Microsoft FTC Spencer twierdził, że Sony niechętnie udziela Microsoftowi dostępu do zestawów deweloperskich PlayStation 5 przed premierą konsoli w 2020 roku.

„Sony niechętnie wysyłało nam zestawy programistyczne dla PlayStation 5 w tym samym czasie, gdy wysyłało je do innych programistów, co stawiało nas w niekorzystnej sytuacji w porównaniu z innymi programistami” – powiedział Spencer. „Myślę, że Sony mogło wysłać zestawy deweloperskie do Microsoftu równie łatwo, jak wysłało je do jakiegokolwiek innego wydawcy”.

Sony niechętnie wysyłało nam zestawy rozwojowe dla PlayStation 5 w tym samym czasie, gdy wysyłało je do innych deweloperów.


W Minecraft można grać na PS5 za pośrednictwem wersji na PlayStation 4, więc nie jest tak, że gracze PlayStation zostali wykluczeni z ekosystemu Minecraft tej generacji. Eksperci branżowi Wskazują też, że Xbox Series X | Wydaje się, że S nie ma własnej ulepszonej wersji Minecrafta, co stawia obie platformy na równych zasadach.

Jednak FTC twierdzi, że Microsoft spędził trzy lata od premiery PS5, aby stworzyć autentyczną wersję gry Minecraft na tę platformę. Spencer odpowiedział, mówiąc, że Xbox szukał sposobów „zmaksymalizowania sukcesu gry Minecraft”.

W innym miejscu dyskutowano również o grze Minecraft Dungeons i dowiedzieliśmy się, że w pewnym momencie gra była uważana za potencjalną grę wyłącznie na PC. Skończyło się na dostawie na wszystkie platformy.

Eksperyment Microsoft FTC ujawnił już wiele na temat wewnętrznego funkcjonowania branży gier wideo, o których rzadko słyszymy inaczej. Wcześniej w dzisiejszym postępowaniu dowiedzieliśmy się, że Starfield całkowicie pominął Xboksa przed przejęciem Bethesdy przez Microsoft. Aby zapoznać się ze wszystkim, co się wydarzyło, sprawdź nasze podsumowanie dotychczasowej wersji próbnej.

READ  AMD stawia na Gamescom 2022, aby ogłosić Ryzen 7000 „Zen 4” i platformę AM5

Logan Plant jest niezależnym pisarzem dla IGN zajmującym się grami wideo i wiadomościami rozrywkowymi. Ma ponad siedmioletnie doświadczenie w branży gier z mniejszymi liniami w IGN, Nintendo Wire, Switch Player Magazine i Lifewire. Możesz go znaleźć na Twitterze @LoganJPlant.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.