Misja NASA Artemis I wykonuje najbliższe zdjęcia powierzchni Księżyca

NASA udostępniła cztery obrazy różnych regionów Księżyca.

Kapsuła NASA Orion przesłała wspaniałe zdjęcia Księżyca. Statek kosmiczny przeleciał 130 kilometrów (80 mil) nad powierzchnią Księżyca podczas najbliższego podejścia misji Artemis 1 do naturalnego satelity Ziemi.

W komunikacie prasowym opublikowanym na Instagramie NASA wyjaśniła, że ​​zdjęcie zostało zrobione za pomocą systemu nawigacji optycznej Oriona, który wykonuje czarno-białe zdjęcia Ziemi i Księżyca w różnych fazach i odległościach.

NASA udostępniła cztery obrazy różnych regionów Księżyca. Według publikacji opublikowane zdjęcia są najbliższymi zdjęciami wykonanymi satelity od zakończenia programu Apollo w 1975 roku.

Sprawdź pocztę tutaj:

W poście napisano również: „Orion przeleciał także nad punktami lądowania Apollo 11, 12 i 14 w drodze na odległą orbitę wsteczną, która jest podwyższoną orbitą, która porusza Oriona w kierunku przeciwnym do tego, w jakim Księżyc porusza się wokół Ziemi. .⁣ ”

Będzie to pierwszy przelot kapsuły kosmicznej obok Księżyca od pół wieku. Artemis I to bezzałogowa misja zaprojektowana w celu przetestowania rakiety NASA Space Launch System i statku kosmicznego Orion, zanim astronauci wyruszą w przyszłą misję. Jeśli misja się powiedzie, Artemis I podąży za ludzkim lotem wokół Księżyca w 2024 roku (Artemis II) i może doprowadzić do wylądowania na Księżycu pierwszej kobiety i pierwszej kolorowej osoby w następnym roku.

Polecane wideo dnia

Plan Arvinda Kejriwala dotyczący chaosu śmieciowego w Delhi

READ  Naukowcy wpadają na nowy pomysł na tajemnicę księżyca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.