Misja SpaceX polegająca na wysłaniu astronautów NASA na Międzynarodową Stację Kosmiczną została odwołana w ostatniej chwili

Uwaga redaktora: (Zapisz się do biuletynu naukowego CNN Wonder Theory. Odkrywaj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, przełomach naukowych i nie tylko.)

(CNN) SpaceX i NASA zawiesiły starty astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną po wykryciu problemu z systemem naziemnym rakiety.

Gdy na zegarze odliczania pozostały około dwie minuty, start został przerwany przez problem z płynem zapłonowym TEA-TEB, który jest używany do zapalania silników rakietowych SpaceX Falcon 9 podczas startu.

W komentarzach do poniedziałkowej transmisji internetowej Kate Tice, inżynier systemów SpaceX, powiedziała, że ​​decyzja o przerwaniu startu została podjęta „z powodu dużej ostrożności”.Czterej astronauci czekali, aż wahadłowiec opróżni się z paliwa przed ewakuacją.

Czterej astronauci, przypięci pasami do kapsuły Crew Dragon na szczycie rakiety na kilka godzin przed startem, zeszli z promu po odczekaniu. Do wyrzucenia paliwa potrzebna jest rakieta o wysokości 230 stóp (70 metrów). Pozostaną w bazie w Kennedy Space Center do następnej próby startu.

NASA poinformowała, że ​​planuje rozpocząć misję SpaceX Crew-6 o godzinie 00:34 w czwartek, 2 marca, „w oczekiwaniu na rozwiązanie problemu technicznego uniemożliwiającego poniedziałkowy start”.

Agencja poinformowała, że ​​pomija wtorkową okazję do startu ze względu na niekorzystne prognozy pogody.

„Jestem dumny ze skupienia i poświęcenia zespołów NASA i SpaceX w zapewnieniu bezpieczeństwa Crew-6” – powiedział w oświadczeniu administrator NASA Bill Nelson. Blog.

„Ludzkie loty kosmiczne są z natury ryzykownym przedsięwzięciem i jak zawsze polecimy, kiedy będziemy gotowi”.

Rakieta SpaceX Falcon 9 i kapsuła Crew Dragon miały wystartować z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego w Cape Canaveral na Florydzie o godzinie 1:45 w poniedziałek. Ale zegar został zatrzymany na mniej niż trzy minuty przez inżynierów nadzorujących systemy naziemne.

Oczekuje się, że misja będzie oznaczać siódmy lot astronautów SpaceX w imieniu NASA od 2020 roku.Rakieta SpaceX Falcon 9 została przedstawiona wkrótce po starcie z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie w poniedziałek.

Drużyna Crew-6 zaraz startuje Kapsuła SpaceX Astronauci NASA to między innymi Stephen Bowen, weteran trzech misji wahadłowców kosmicznych, debiutant Warren Hoberg, a także sułtan Alnyadi, drugi astronauta ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i rosyjski kosmonauta Andrey Fedayev.

READ  Proces Steve'a Bannona: Wybór jury rozpoczął się w poniedziałek rano

Gdy Bowen, Hoburg, Fedyaev i Alneyadi wejdą na pokład ISS, przejmą operacje od astronautów SpaceX Crew-5. Przybył na stację kosmiczną w październiku 2022.

W orbitującym laboratorium spędzą do sześciu miesięcy, przeprowadzając eksperymenty naukowe i konserwując liczącą dwie dekady stację.

Misja rozpoczyna się, gdy astronauci przebywający obecnie na pokładzie ISS stają przed wyjątkowym problemem transportowym.

W grudniu rosyjski statek kosmiczny Sojuz używany do transportu dwóch astronautów i astronauty NASA na stację kosmiczną spowodował wyciek chłodziwa. Po tym, jak kapsuła została uznana za niebezpieczną dla powracających astronautów, rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos Uruchomił pojazd zastępczy 23 lutego. To był ISS w sobotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.