Modele LEGO łazika marsjańskiego i helikoptera NASA do eksploracji Marsa

Wytrwałość w działaniu z kreatywnością: Używając kamery WATSON na ramieniu robota, łazik marsjański Perseverance NASA zrobił selfie z helikopterem Ingenuity — widzianym tutaj 13 stóp (3,9 metra) od łazika — 6 kwietnia 2021 r. Źródło: NASA/JPL-Caltech/MSSS. pobierz obraz ›


Nowy zestaw o tematyce STEM, opracowany we współpracy z NASA-JPL, ma na celu wzbudzenie zainteresowania dzieci inżynierią i przestrzenią kosmiczną poprzez tradycyjne gry i rzeczywistość rozszerzoną.


Podczas gdy sonda NASA i Helikopter wszechstronności Modele do zbudowania w skali jeden do jednego, zajęte eksploracją Marsa, zaczęły pojawiać się w domach na całym świecie.

Nowy zestaw konstrukcyjny LEGO Technic, opracowany we współpracy z Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA w Południowej Kalifornii, jest oparty na prawdziwym łaziku i helikopterze, który przelatuje przez marsjański krater Jezero od czasu wylądowania tam w lutym 2021 r. W poszukiwaniu śladów starożytnego życia mikrobiologicznego, Perseverance zbiera próbki marsjańskich skał i gleby w celu ewentualnego powrotu na Ziemię w ramach przyszłej kampanii. Ingenuity stał się pierwszym samolotem, który wykonał lot z napędem i kontrolowanym lotem na innej planecie i od tego czasu wykonał ponad 50 dodatkowych lotów.

Aby stworzyć zestaw konstrukcyjny, projektanci LEGO spotkali się z inżynierami z JPL, aby dowiedzieć się więcej o projektach inżynieryjnych statku kosmicznego. Grupa to tylko jeden przykład tego, jak program Partnerów Technologicznych JPL współpracuje z przemysłem, we współpracy z Biurem Transferu Technologii i Partnerstw Instytucjonalnych w Caltech, które zarządza JPL dla NASA. Najnowszy w A Historia współpracy NASA-LEGOKolekcja umożliwia programistom odkrywanie kluczowych funkcji Perseverance, takich jak system nawigacji i narzędzia naukowe, przeglądanie danych zwracanych przez łazik oraz wykonywanie interaktywnych wyzwań.

Współpracując z tymi biurami i programami transferu technologii, firmy mogą tworzyć strategiczne sojusze z JPL w celu licencjonowania własności intelektualnej, jak miało to miejsce w przypadku LEGO, lub uzyskania dostępu do inżynierów i naukowców JPL w celu rozwiązania szeregu problemów technologicznych. Te wspólne wysiłki zapewniają usprawniony sposób prowadzenia interesów z sektorem prywatnym przez Jet Propulsion Laboratory, jedno z 10 ośrodków NASA zlokalizowanych w całym kraju. Efektem końcowym jest to, że technologie opracowane na potrzeby programu kosmicznego mogą przynieść korzyści ludziom na Ziemi i — w tym konkretnym przypadku — pomóc edukować i wzbudzać zainteresowanie opinii publicznej programem kosmicznym.

READ  Odkryj tropikalne lodowce na Marsie

„Nasze misje na Marsa rozpoczęły się dziesiątki lat temu od bardzo ważnego pomysłu, który wielu uważał za niemożliwy. Dziś udało nam się wylądować łazikami, a nawet helikopterem na powierzchni Marsa, aby zbadać klimat, geologię i możliwość życia na Czerwonej Planecie” – powiedział Lori Lechien, dyrektor Jet Propulsion Laboratory W JPL marzymy o wielkich marzeniach i przekraczamy granice, starając się odpowiedzieć na niesamowite pytania naukowe. Mam nadzieję, że tego typu gry wzbudzą w dzieciach takiego samego ducha eksploracji, jaki mamy tutaj w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA”.

„Uwielbiamy dzielić się pracą, jaką Perseverance and Creativity wykonuje na Marsie, a taka współpraca to kolejny sposób, aby eksploracja kosmosu była przyjemniejsza i łatwiejsza” — powiedział Scott Holm, specjalista ds. dla następnego pokolenia odkrywców Marsa”.

JPL zbudował i zarządzał operacjami łazika Perseverance Wszechstronny helikopter.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Biura Transferu Technologii JPL, przejdź do:

https://ott.jpl.nasa.gov/licensing

kontakt z mediami

DC Agle
Jet Propulsion Laboratory, Pasadena, Kalifornia.
818-393-9011
[email protected]

Napisane przez Jane Platt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.