Moskiewski urzędnik: Pożar zbiornika paliwa na Krymie prawdopodobnie był atakiem drona | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

historia rozwoju,

Władca Rosji Michaił Razwogajew powiedział w Telegramie, że w Sewastopolu wybuchł ogromny pożar.

Ogromny pożar wybuchł w krymskim mieście portowym Sewastopol po możliwym ataku drona na zbiornik paliwa, Michaił Razwogajew, inauguracyjny gubernator Rosji, napisał w Telegramie.

„Płonie zbiornik paliwa… Według wstępnych doniesień, pożar mógł spowodować atak drona” – napisał w sobotę rano, według rosyjskiej agencji informacyjnej Tass.

Powiedział, że podpalono obszar o powierzchni 1000 metrów kwadratowych (około 11 000 stóp kwadratowych).

Nagrania krążące w mediach społecznościowych, rzekomo przedstawiające pożar, pokazywały płomienie pochłaniające zbiorniki paliwa i gęstą kolumnę czarnego dymu unoszącą się nad miastem.

„Sytuacja jest pod kontrolą strażaków i wszystkich służb wykonawczych” – powiedział Razwogajew, dodając, że nikomu nic się nie stało. „Ponieważ ilość paliwa jest duża, zlokalizowanie pożaru zajmie trochę czasu”.

Ukraina wielokrotnie deklarowała zamiar odzyskania Krymu, który Rosja bezprawnie zaanektowała w 2014 r. wśród międzynarodowych protestów. Ukraińskie wojsko nie odpowiedziało natychmiast na prośbę o komentarz w sobotę.

W poniedziałek Razowugajew poinformował, że rosyjskie wojsko zniszczyło ukraiński dron nawodny, który próbował zaatakować port we wczesnych godzinach porannych, a drugi dron eksplodował. Dodał, że eksplozje rozbiły szyby w wielu budynkach mieszkalnych, ale nie spowodowały innych szkód.

Atak jest ostatnim z serii ataków na Sewastopol, główną bazę morską rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Po wcześniejszych atakach na Sewastopol i inne regiony ukraińscy urzędnicy powstrzymali się od publicznego przyznania się do odpowiedzialności, ale wskazywali na prawo Ukrainy do uderzenia w dowolny cel w odpowiedzi na rosyjską agresję.

Pożar w Sewastopolu ma miejsce dzień po tym, jak salwa rosyjskich pocisków uderzyła w obszary mieszkalne na Ukrainie, zabijając 25 osób. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał sojuszników do zapewnienia jego siłom lepszej obrony powietrznej, w tym myśliwców.

READ  Kontrolowane przez Moskwę obszary Ukrainy w „pozornym” głosowaniu za przystąpieniem do Rosji

„Obrona powietrzna, nowoczesna siła powietrzna – bez której skuteczna obrona powietrzna jest niemożliwa – artyleria, pojazdy opancerzone. Wszystko, co niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa naszym miastom, naszym wioskom, zarówno w odległych rejonach, jak i na liniach frontu” – stwierdził Zełenski w przesłaniu wideo Piątkowa noc.

Potępił atak, do którego doszło w mieście Humań we wczesnych godzinach piątkowych, w którym zginęły co najmniej 23 osoby, w tym czworo dzieci.

Urzędnicy poinformowali, że pociski trafiły w 10 budynków mieszkalnych w Humaniu w obwodzie czerkaskim. Jeden blok mieszkalny został zniszczony. Osiemnaście osób zostało rannych w ataku, z których dziewięć jest leczonych w szpitalu.


A w obwodzie dniepropietrowskim w nocnym rosyjskim bombardowaniu zginęła kobieta i jej dwuletnia córka.

„Rosyjskie zło można powstrzymać za pomocą broni – robią to nasi obrońcy. Można je powstrzymać za pomocą sankcji – należy wzmocnić globalne sankcje” – napisał dziś na Twitterze Zełenski.

W piątek Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny oszacował całkowitą liczbę pocisków wystrzelonych w nocy na Ukrainę na 23, z czego 21 zostało zestrzelonych, a także dwa drony. Ukraińskie wojsko poinformowało, że w pobliżu stolicy, Kijowa, wystrzelono pociski manewrujące, a 11 z nich zostało zestrzelonych przez obronę powietrzną.

W piątek lokalne władze poinformowały, że w ostrzale kontrolowanego przez Rosję miasta Donieck na wschodniej Ukrainie zginęło siedem osób, a 19 zostało rannych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.